„To je během sedmi měsíců potřetí,“ rozčiloval se a zároveň smutnil Günther Manthee, předseda místního rybářské organizace. „Poprvé nebyl původce jedovaté látky zjištěn nikdo. Podruhé to byl Massag (společnost vyrábějící v Bílovci strojírenské a drobné kovové zboží – pozn. aut.). Tehdy nám generální ředitel slíbil, že nic podobného se již nestane, že to bylo naposledy. Jak je vidět, není to pravda,“ poznamenal rybář.

Podle Lukáše Klazara z odboru životního prostředí bílovecké radnice nelze nyní říct, co úhyn ryb způsobilo. „Vzorky vody i mrtvých ryb jsme odebrali, výsledky budou známy v příštích dnech. Nemohu ani potvrdit, že na vině je Massag,“ poukázal s tím, že se však nejednalo o ropnou látku. „Voda byla zkalená doběla,“ naznačil.

Na místě úhynu byli kromě pracovníků místní radnice také hasiči a Česká inspekce životního prostředí. Jaká je výše škody a kolik ryb uhynulo by mělo být známo dnes. „Těžko říct jaká je to škoda. Mrtvých ryb jsou ale stovky,“ odhadoval Manthee. Přiznal, že se však převážně jednalo o malé druhy ryb. „Pstruzi vyhynuly při tom prvním úniku, teď se jedná o plotice, mřenky a podobné ryby,“ vysvětlil předseda bíloveckých rybářů a dodal, že mrtvá těla nacházeli hasiči až po sousední obec Velké Albrechtice. „A všechno to začalo u Massagu. Vyteklo to zřejmě z kanálu, který je nedaleko vrátnice,“ popsal Manthee. Ředitel společnosti Massag David Lička pro ČTK řekl, že o ekologické havárii ví, ale nemá žádné další informace. "Zavolejte si v pondělí. Nic o tom nevím," řekl.