Vendula Hluchá na republikovém šampionátu ovládla půlku

Během uplynulého víkendu se v pražské hale na Stromovce konalo mistrovství republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Mezi 687 závodníky ze 113 oddílů byli vidět také atleti opavského Sokola.

24.2.2016

Vendula HlucháFoto: archiv

Nejúspěšnější byla svěřenkyně trenéra Jana Škrabala Vendula Hluchá, která s přehledem ovládla osmistovku juniorek. Zvítězila časem 2:09,76 min a za rekordem šampionátu zaostala o pouhých šest setin. „Chyběl skutečně kousek. Škoda, že ji nikdo nevytáhl. Na trati si vedla skutečně famózně. Šlo o jedno z nejsuverénnějších vítězství celého mistrovství," popisoval už zmíněný Jan Škrabal.

Pro stříbrnou medaili si v kategorii juniorů doběhl Vít Palzer, který běh na 1500 metrů zvládl za 4:03,86 min. Závodník, jenž se připravuje pod vedením kouče Ladislava Krále, začal takticky skvěle, v posledních dvou kolech šel dopředu, ale na cílové rovince se před něj dostal Lukáš Ožana, který v minulosti také oblékal dres Sokola, a nakonec byl lepší o sedmnáct setin sekundy.

Zmíněn určitě musí být i výkon bronzové trojskokanky Petry Harasimové. Svěřenkyně trenéra Luboše Kummera zaznamenala 11,87 m. „Za prvním místem zaostala o devět centimetrů, za druhým dokonce o sedm. Trojskok byl hodně našlapaný. Péťa se ještě představila na šedesátce překážek, kde časem 9,15 sekundy skončila šestá," pokračoval trenér Jan Škrabal.

Na čtvrtém místě doběhl Ondřej Lampa mezi dorostenci na hladké čtvrtce. Trať zaběhl v čase 50,63 sec. a od medaile ho dělilo pouhých devatenáct setin. Uvést je třeba také sedmou příčku juniorské výškařky Natálie Smolkové, která skočila 165 cm.

Nejlépe si v této disciplíně vedla vycházející hvězda české atletiky Michaela Hrubá, jež se přenesla přes laťku ve výšce 195 cm a vylepšila tuzemské juniorské maximum.

Výsledky atletů Sokola

1. místo: Vendula Hluchá (juniorka, 800 m – 2:09,76 min)
2. místo: Vít Palzer (junior, 1500 m – 4:03,86 min)
3. místo: Petra Harasimová (juniorka, trojskok – 11,87 m)
4. místo: Ondřej Lampa (dorostenec, 400 m – 50,63 s)
6. místo: Petra Harasimová (juniorka, 60 m př.: 9,15 s)
7. místa: Jonáš Kolašín (dorostenec, výška – 182 cm), Natálie Smolková (juniorka, výška – 165 cm), Barbora Lichnovská (dorostenka, 800 m – 2:26,30 min)
8. místa: Hana Klimentová (juniorka, tyč – 300 cm), Filip Jahn (junior, výška – 190 cm), Adam Smolka (junior, 400 m – 51,31 s)
9. místo: Ondřej Lampa, Kamil Wilczek, Adam Smolka, Jakub Mecner (junioři, štafeta 4x200 m – 1:33,17 s)
10. místa: Adam Smolka (junior, 60 m př.: 8,46 s), Zuzana Šustáková (dorostenka, tyč – 290 cm), Natálie Smolková (juniorka, dálka – 534 cm)
12. místa: Kamil Wilczek (junior, 400 m – 52,00 s), Ondřej Kramný (dorostenec, 1500 m – 4:21,11 min), Filip Jahn (junior, trojskok – 12,86 m)

Autor: Petr Dušek

24.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.