Opava - Starší dorostenci remizovali, mladší přesvědčivě zvítězili.

16.6.2008

Ilustrační fotoFoto: archiv

Starší dorostenci s Teplicemi pouze remizovali

V posledním utkání přivítali svěřenci trenéra Josefa Muchy, jenž se loučil tímto zápasem s opavským klubem, mužstvo Teplic. Pokud by opavští fotbalisté v tomto utkání zvítězili, mohli se posunout právě před Teplice.

Pro domácího trenéra to byl zároveň poslední zápas na opavské lavičce. V příští sezoně usedne do trenérského křesla v druholigovém HFK Olomouc.

Jako první v utkání zahrozili Tepličtí, když centr Píchy prolétl pokutovým územím, ale domácí obrana poslala míč do zámezí. V 6. minutě utekl po levé straně domácí obraně Pícha a jeho střílený centr si nešťastně srazil do vlastní sítě obránce Furik - 0:1.

Další minuty se odehrávaly spíše ve středu hřiště. Hra byla hodně vyrovnaná. Většina akcí končila před oběma šestnáctkami. Obrany na obou stranách pracovaly bezchybně, a tak většina střel byla zablokována.

Ve 28. minutě utkání byl před šestnáctkou faulován domácí Furik. Míč si postavil Kaštovský, ale jeho pěknou střelu vytěsnil teplický brankář mimo své tyče. Běžela 34. minuta utkání a ve velké šanci se ocitl opavský Krčmařík. Z pravé strany odcentroval Horák, balon prolétl pokutovým územím až na zadní tyč, kde stál osamocený Krčmařík. Jeho hlavička ale minula těsně levou tyč Severočechů.

V dalších minutách měli mírnou převahu domácí, kteří toho však nedokázali využít a vstřelit vyrovnávací branku. Obě mužstva tak odešla do šaten za stavu 0:1 ve prospěch hostí.

Do druhého poločasu vstoupili opět aktivněji domácí a zatlačili Teplické na jejich polovinu. Vyrovnání se Opava dočkala hned ve 48. minutě. Po centru z levé strany doputoval míč až na zadní tyč, kde stál Furik, který sklepl balon Neubertovi a ten pohodlně střílel do odkryté severočeské svatyně.

V 56. minutě utkání měl na kopačce vedoucí gól domácích Furik. Teplické obraně utekl po pravé straně Thomas, který přihrál nabíhajícímu Furikovi, ale tomu se v poslední chvíli míč zadrhl. Poté již situaci vyřešil hostující brankář.

O tři minuty později se v další velké šanci objevil opavský Krčmařík. Z pravé strany odcentroval Pomp, balon doplachtil až ke Krčmaříkovi a ten znovu těsně minul severočeskou branku.

Další minuty se hrálo především ve středu hřiště. V 77. minutě šel Slezský FC do vedení. Míč přiťuknul Holčák nabíhajícímu Krčmaříkovi, který pohodlně obstřelil vyběhnuvšího teplického gólmana. Když to již vypadalo, že si domácí celek pohlídá své vítězství a rozloučí se tak s trenérem Josefem Muchou vítězstvím, přišlo vyrovnání Teplic.

Běžela 89. minuta, když nechala opavská obrana vystřelit teplického Watzka, a ten krásnou ranou pod břevno Květonovy branky srovnal stav zápasů na 2:2. Tentýž hráč mohl o minutu později poslat Teplice do vedení, avšak naštěstí pro domácí trefil jen boční síť opavské branky.

Poté rozhodčí Drahoslav Handlíř foukl naposledy v sezoně do píšťalky, a obě mužstva si tak na své konto připsala bod. Opavští se v lize v pohodě udrželi, nejvyšší soutěž naopak opouští Mladá Boleslav a Jihlava.

Branky Opavy: 48. Neubert, 77. Krčmařík

Sestava Opavy: Květoň – Michalčík, Horák, Pomp, Moravec – Furik, Kaštovský (67. Dluhoš), Krčmařík, Wirth (63. Kašný) – Neubert, Thomas (63. Holčák)

(sel)

Mladší dorostenci Slezského FC Teplice rozdrtili

Mladší dorostenci Opavy se s ligou chtěli rozloučit vítězstvím. Mírným favoritem byly Teplice, které okupují devátou příčku tabulky. Opavští fotbalisté se ziskem tří bodů mohli posunout na čtrnácté místo, ale to by musel zaváhat jejich největší konkurent z Hradce Králové.

V úvodních minutách se hrálo ve středu hřiště. V 9. minutě se jako první osmělili domácí. Odražený balon vypálil z voleje Binar. Na neštěstí pro něj trefil jen střed severočeské brány, kde stál pozorný brankář Perestjuk. V 18. minutě odcentroval z levé strany domácí Binar, teplickému brankáři vypadl balon z rukavic, ale obrana rychle zareagovala a odkopla míč do bezpečí.

Teplice se osmělily až ve 26. minutě, kdy domácí obranou prošel hostující Horký. Ten spadl na hranici šestnáctky a hosté se dožadovali pokutového kopu. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá. O minutu později zahrávali domácí rohový kop, který teplická obrana odvrátila pouze k neobsazenému Wedlichovi. Šikovný mladík poslal centr do pokutového území, kde našel hlavu Harazina a ten poslal stejnou částí těla Opavu do vedení 1:0.

Od této chvíle byli domácí lepším mužstvem. Hosté se dostávali k šancím spíše jen sporadicky. Opavští aktivní hru korunovali druhým gólem. Ve 32. minutě se krásně uvolnil Wedlich a lišáckou střelou poslal míč do sítě pod vybíhajícím brankářem Peretsjukem.

Severočeši se dostali do vážnější šance až ve 35. minutě utkání. Centrovaný balon doplachtil k neobsazenému Hurtovi, ale ten naštěstí pro domácí netrefil branku. V první půli se již nic podstatného nestalo, a do šaten tak odcházeli spokojeněji domácí.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté a snažili se dostat do hry kontaktní brankou. Běžela však 51. minuta utkání a opavský Brunclík krásnou střelou z dvaceti metrů, jež letěla k tyči, zvýšil na rozdíl tří branek.

O chvíli později znovu střelou z dálky provětral rukavice teplickému brankáři domácí Wedlich. V 55. minutě měli velké štěstí domácí. Teplický Šinor vyslal do pokutového území nepovedený centr, který k překvapení všech dolétl až na tyč Klechovy branky.

O několik okamžiků později domácí Brunclík přihrál Škrobánkovi, který si pohrál se dvěma severočeskými obránci, ale jeho střela těsně minula Petrusjakovu bránu.V75. minutě střídající teplický Watzke vystřelil z pravé strany, ale dobrým zákrokem se blýskl opavský gólman Klech, jenž prudkou ránu vyrazil na rohový kop.

V 80. minutě chtěl domácí Škrobánek v tutové šanci usměrnit balon do opuštěné severočeské klece. Byl však stažen jedním z hostujících obránců a rozhodčí nařídil pokutový kop. Sám postižený jej s přehledem proměnil, a uzavřel tak stav zápasu na konečných 4:0. Poté se již na trávníku nic podstatného nestalo a kouč Vojáček vítězným gestem společně se svým týmem oslavil zisk tří bodů.

Branky: 20. Harazin, 32. Wedlich, 51. Brunclík, 80. Škrobánek (penalta)

Sestava Opavy: Klech – Galvas (59. Žurek), Harazin, Šrom, Orlík (76. Ondra) – Žmolík, Klimas, Škrobánek, Wedlich (67. Jeřábek) – Milánek, Binar (49. Brunclík)

(sel)

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.