Béčko Slezského FC překvapivě doma padlo

Opava – Jarní premiéra opavskému béčku nevyšla. Slezané na domácím trávníku neurvali ani bod, když nestačili na Valašské Meziříčí. Hosté si vítězství 1:0 zajistili už v jednadvacáté minutě, když brankáře Hampla překonal Paszto.

25.3.2014

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Už po osmi minutách to před opavskou brankou hořelo, Macíček naštěstí mířil nad. Na druhé straně si poradil gólman Valachů s hlavičkou Neuberta. Ve 21. minutě kopali hosté trestný kop a Paszto nasměroval balon přímo do branky.

Domácí tým se snažil odpovědět Kuželem, brankáři balon vypadl z náruče, následná dorážka Továrka skluzem byla s faulem. Závěr prvního dějství patřil opavskému soupeři, který hned dvakrát nastřelil tyč.

Ve druhém poločase chtěli domácí alespoň vyrovnat. Bohužel marně. Neubert po rohovém kopu hlavičkoval nad. Pěknou kombinaci zakončil Wirth střelou do středu branky, neuspěl ani Demel. Dvanáct minut před koncem běžel Továrek sám na brankáře, přišel faul a Roupec uviděl červenou kartu.

Bohužel branku už domácí tým nedal.

„Nezvládli jsme první poločas, kdy se nám nedařilo přehrát soupeře před jeho pokutovým územím. Valašské Meziříčí využívalo brejky a hlavně standardní situace, ve kterých bylo hodně silné," začal dopolední nedělní porážku rozebírat trenér opavské rezervy Jan Hruška starší.

„Po přestávce se naše hra zlepšila, přehráli jsme soupeře v poli, ale naše slabina byla ve finální fázi, kdy jsme měli problém dostat se do zakončení," doplnil Hruška.

Slezský FC Opava B – Valašské Meziříčí 0:1 (0:1)
Branka: 21. Paszto
Opava: Hampel – Demel, Hoza, Michal Hrabina, Můčka – Černohorský (46. Kuzník), Wirth, Kužel, Bořucký (46. Pfleger) – Neubert, Továrek. Trenér Jan Hruška starší

25.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Zápas 5. kola Fortuna národní ligy SFC Opava - FC MAS Táborsko 22. srpna 2017 v Opavě.
1 50

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

Dominik Půda se narodil 16. srpna 2017, vážil 3,41 kilogramů a měřil 52 centimetrů. Rodiče Hana a Dušan z Vávrovic mu synovi přejí hlavně štěstí, zdraví a lásku.
16

Do Kateřinek se po roce vrací prestižní Velká cena Opavy

/POZVÁNKA/ Do areálu Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky se budou tuto středu sjíždět závodníci se svými koňmi na čtyřdenní parkurový maraton.

Doma jsem dlouho nebyl, přiznal elitní tyčkař Balner, odchovanec Sokola Opava

/ROZHOVOR/ Odchovanec opavského Sokola a elitní český tyčkař Michal Balner říká: "Když to půjde, budu skákat dále."

Organizátor běhu Breda city trail Jan Krejčíř: V sobotu může běžet celá rodina

/ROZHOVOR/ Už v sobotu odstartuje druhý ročník běhu Breda city trail. Na startu akce, která je určena pro celou rodinu, nebude chybět Česká Miss Earth pro rok 2015 Karolína Mališová nebo český basketbalový reprezentant a kapitán BK Opava Jakub Šiřina.

Slezan v přípravě, Chalupa bekem

/FOTOGALERIE/ Dva přípravné zápasy má za sebou opavský Slezan. Svěřenci trenéra Antonína Plánovského nejdříve vyhráli ve Valašském Meziříčí a stejným výsledkem doma zdolali polský Janów.