Domácí vstoupili do utkání aktivně, jejich tlak však končil u opavské šestnáctky. Na opačné straně nebezpečně vypálil Kuzník, ale šumperský gólman Kreizl vytěsnil míč na roh. Po třiceti minutách se poprvé měnilo skóre. Po dlouhém nákopu se do zakončení probil Továrek a hlavou přehodil domácího brankáře 0:1.

Rezerva Slezského FC mohla v závěru své vedení několikrát navýšit. Další hlavičku Továrka vykopl z brankové čáry jeden z šumperských beků, střelu Můčky zlikvidoval Kreizl a Švec po rohu hlavičkoval jen těsně vedle.

Po změně stran se do dvou slibných příležitostí dostali domácí. Váňova rána z voleje ale gólem neskončila a prudkou střelu Reichla vyrazil mimo Štencel. Po hodině hry opět udeřila Opava. Kuzník se šikovně prohnal kolem domácích beků, prostrčil míč na Továrka, který propálil Kreizla, a hosté vedli o dvě branky.

V 73. minutě Podhorného dělovku nohou zpacifikoval opavský gólman Štencel, ale o pět minut později už kapituloval. Po dlouhém nákopu do vápna totiž důrazný Reichel snížil hlavičkou na rozdíl jediného gólu.

Šumperští se snažili o vyrovnání, to však Slezané nedopustili. První varování vydal Továrek, který pěknou střelou zazvonil na břevno, následně Kuzník v dobré pozici minul domácí bránu, aby pak dvě minuty před koncem Demel vybojoval balon ve středu hřiště, zatáhl jej až k brankové čáře, odkud jej nezištně předložil Jurečkovi, který pečetil výsledek na 3:1 pro Opavu.

„Do Šumperka jsme jeli pro vítězství, což jsme splnili. Po vlažném začátku jsme byli aktivnější, soupeř hrozil jen z nakopávaných míčů, které jsme odvraceli. Ve druhé půli jsme domácí pustili do několika šancí, kdy nás podržel Štencel, a i když Šumperk snížil, kontrolovali jsme hru a z brejku vstřelili třetí branku. Vyhráli jsme zaslouženě," řekl trenér opavské rezervy Jan Hruška starší.

FK SAN-JV Šumperk - Slezský FC Opava B 1:3 (0:1)
Branky: 78. Reichl - 31. a 67. Továrek, 88. Jurečka. Rozhodčí: Páral - Trávníček, Kondler

Šumperk: Kreizl - Váňa, Z. Horák, Skopal, Hruda - Chlebek (46. Podhorný), Reichl, Konečný, L. Horák - Kobylík (89. Vamvakaš), Kováč. Trenér: Bohdan Hecl
Opava: Štencel - Drexler (80. Pfleger), Švec, Hrabina (46. Žídek), Můčka - Demel, Schneider, Kuzník, Němec (84. Kužel) - Továrek, Jurečka. Trenér: Jan Hruška st.