FOTBALOVÁ NÁRODNÍ LIGA: Karviná - Opava 5:2

Karviná /3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ - Těžkou facku chytli opavští fotbalisté v neděli v Karviné. Totálně propadli v bránění standardních situací, a to jim zlomilo vaz.  Jejich situace je tak opět kritická.

14.4.2013 66

MFK Karviná – Slezský FC Opava 5:2Foto: DENÍK / František Géla

První zajímavý moment zápasu přišel v 6. minutě, Mišinský ze strany zatáhl balon, vystřelil, ale gólman Hampel míč vyrazil. O šest minut později se skóre měnilo. Fiala udělal dva protihráče, nahrál Hoffmannovi, který našel Cika a ten otevřel skóre.

Opavská odpověď na sebe nechala dlouho čekat. Mikula nastřelil Ficka, míč se dostal k Prokešovi, který s přehledem obstřelil Palečka a svým prvním gólem ve Fotbalové národní lize vyrovnal na 1:1. Vzápětí bylo rušno na druhé straně. Fiala udělal akci na pravé straně, nabil v šestnáctce Hofericovi, který zhruba z dvanácti metrů přestřelil.

Ve 24. minutě sejmul Mikula Ficka a Opavští zahrávali trestný kop. Míč zatočil Binar a brankář Paleček měl plné ruce práce, nebezpečnou střelu vyrazil. O pár okamžiků později po centrovaném míči našel Metelka Zapletala, jehož super tutovku z pěti metrů vyrazil Paleček na rohový kop. Domácí kontrovali akcí Cika, jenž se zbavil protihráče, ale na Hampla si nepřišel. Poté měli domácí štěstí, když malým vápnem proletěl střílený centr Prokeše.

Z další akce už zapršelo. Hoferica vybojoval rohový kop a po jeho rozehrání se hlavou trefil exsparťan Homola – 2:1. Opavští navíc utrpěli ještě jednu ztrátu, pro zranění musel ze hry Hrabina. Opavská defenziva působila v neděli hodně nejistě. Pět minut před poločasem domácí kopali rohový kop, nezahráli ho příliš dobře, přesto se nakonec míč dokutálel k Mišinskému – 3:1.

Minutu před poločasem opět měla hostující defenziva den otevřených dveří. Fialu ještě vychytal Hampel. Po rohu Hottka ovšem míč vyboxoval na hlavu Cika – 4:1, a dá se říci, že bylo rozhodnuto.

Do druhého poločasu udělal opavský trenér David Vavruška dvě změny v sestavě. Na trávník šli místo Jurečky a Binara Lokša se Sedláčkem a prvně jmenovaný v 53. minutě přetavil nahrávku Prokeše ve druhý gól. Poté se ale fotbal z trávníku vytratil. Nejzajímavější tak bylo snad jen balonkové choreo opavských fans. Silnou zbraní Karviné byly standardní situace. V 77. minutě rozehrál Hottek rohový kop a Homola hlavou dával na 5:2.

..bude rozšířeno..

MFK Karviná – Slezský FC Opava 5:2 (4:1)
Branky: 12. Ciku, 28. Homola, 40. Mišinský, 45. Ciku, 77. Homola – 14. Prokeš, 53. Lokša. Rozhodčí: Paták – Wilczek, Štěbra. ŽK: Vaněk, Mikula – Potočný, Prokeš. Diváků: 1850

Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Hottek - Fiala, Gonda (57. Sobala), Vaněk, Ciku – Hoferica (63. Fischer), Mišinský (82. Vaclík). Trenér Josef Mazura
Opava: Hampel – Hrabina (30. Čarnota), Metelka, Štrbák, Potočný – Šrom, Binar (46. Sedláček), Zapletal, Ficek – Jurečka (46. Lokša), Prokeš. Trenér David Vavruška