Běží šestá minuta a uličkou vpřed je vyslán Kirchner. V zakončení je neomylný a dostává Budišov nad Budišovkou do vedení. O čtyři minuty později tentýž hráč využívá zaváhání hlavnického stopera a zvyšuje budišovský náskok.

Domácí se z rychlého úvodu otřepávají kolem třicáté minuty, kdy se na malém vápně objevuje Ondřej Kotrs. Z hranice malého vápna však střílí nad.

Další smršť zajímavých událostí přichází asi minutu před poločasem. Nejdříve Modelský s Kirchnerem prohýří stoprocentní brankovou příležitost, když z bezprostřední blízkosti dvakrát za sebou nastřelí pouze gólmana Pasterňáka.

V další šanci sice dopraví míč do sítě Oleják, ale Hlavnice přece jen udeří. Ondřej Kotrs napravuje předešlé zaváhání a zaznamenává první gólový zářez domácích. „O přestávce jsme přeskupili naše řady,“ poznamenává kouč Hlavnice Zbyněk Pekárek.

Během úvodní čtvrthodiny si sice hlavnický celek vytváří tlak, ale góly dávají hosté. Modelský uniká obraně, napoprvé ještě brankáře domácích neprostřelí. Dorážku už však nenechá ležet ladem. V 75. minutě Jakub Kotrs napálí tyč a odražený balon doputuje k Ondřeji Pasterňákovi, který snižuje.

V závěru Budišov zásluhou Kirchnera nastřeluje břevno, ovšem vítězství si již vzít nenechává. „Soupeř vyhrál zaslouženě, neboť si byl schopen vytvořit více gólových šancí, a také je proměnil. To, že mu to bylo usnadněno naším špatně hrajícím obranným blokem, je věc druhá.

Fakt, že v takovýchto vypjatých utkáních chybují velmi mladí hráči, by mi ani nevadil, ale jakým přístupem se perou někteří z jejich starších kolegů o záchranu, je zarážející. S druhým poločasem, i když tam bylo několik chyb, jsem již spokojen daleko více,“ dodal Pekárek.

Vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki poznamenal: „Podle mého jsme vyhráli zaslouženě. Za stavu 0:3 by bylo neuvěřitelnou smůlou utkání ztratit. Branka do šatny byla sice nepříjemná, ale zvládli jsme to.“

Hlavnice - Budišov nad Budišovkou 2:4 (1:3)
Branky: 45. O. Kotrs, 75. O. Pasterňák – 6. a 10. Kirchner, 44. Oleják, 60. R. Modelský

Sestava Hlavnice: L. Pasterňák - Teichmann, O. Pasterňák, Nowický (46. Lebeda), Ochrana – J. Košárek (46. T. Liška), Grygar, O. Kotrs, Vrána (60. Elbl) – V. Kocián, J. Kotrs
Sestava Budišova: Krása – Dostál (17. Pražák), Mička, Hasala (53. Ondrušík), Oleják – Tobolík, Vondrouš, Schilder – Kirchner, R. Modelský, Fluss