FOTBAL: Hlučín - Dolní Benešov 2:3

Mutěnice, Hlučín, Dolní Benešov - Generálka před úvodním zápasem jara v Mutěnicích vedoucímu celku MSFL z Hlučína nevyšla. Na domácí umělce podlehl Samcův tým diviznímu Dolnímu Benešovu 2:3.

17.3.2009

FC HlučínFoto: FC Hlučín

„Hlavně s prvním poločasem jsem zklamaný. Chyběl nám důraz, agresivita, soupeř se dočkal po zásluze vedení,“ řekl k prvnímu poločasu hlučínský trenér Petr Samec.

To na benešovské straně panovala spokojenost. „Hlavně s úvodní půlhodinou,“ usmíval se trenér Tomáš Kamrád. „Hlučín jsme zaskočili důrazným napadáním. Za prvních pětačtyřicet minut musím kluky pochválit,“ řekl ještě Kamrád. O branky Dolního Benešova se postarali Bochňák se Středulou.

Ve druhém poločase jeden z horkých aspirantů na postup do druhé ligy zabral. „Ve druhém poločase Hlučín srovnal nejen skóre ale i hru,“ poznamenal Kamrád. Trefili se Hynek Prokeš s Poštulkou. „V posledních deseti minutách jsme vsadili všechno na ofenzivu, bohužel trefil se soupeř,“ řekl sklesle Samec.

O vítěznou branku Benešovských se postaral pět minut před koncem Literák. „Určitě jsem spokojen. Nyní musíme přenést podařenou přípravu do mistrovských zápasů. V sobotu nám začíná nová kapitola,“ uzavřel Kamrád a Petr Samec ho doplnil: „Naše hra nebyla optimální, celkový dojem byl špatný.“

Hlučín - Dolní Benešov 2:3 (0:2)
Branky: H. Prokeš, Poštulka – Bochňák, Středula, Literák

Sestava Hlučína: Kosmák – Štýbat, Bogdaň (80. Šupolík), Sáblík (50. Poštulka), J. Barcal – Valášek, Kovář (80. Růžička), Drozd. H. Prokeš (80. Ondrušík), Žižka – Koubek
Sestava Dolního Benešova: Rohel (70. Lukovič) – Moravec, Eršil, Juchelka, Roman Štefek – Středula, Knopp, Literák, Kocur (46. Václavek) – Bochňák, Malohlava (46. Spruch)

17.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Cyklostezka. Ilustrační foto.

Cyklostezka má spojit Kravaře s Benešovem

Veřejné prostranství v okolí Červeného kostela v Hlučíně. Ilustrační foto.

Červený kostel se dočká změn

/VÝSLEDKY, FOTOGALERIE/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Festival Hrady přilákal do Hradce tisíce návštěvníků

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Na dvou pódiích se vystřídala dvacítka kapel a interpretů

V pondělí začíná rekonstrukce jedné z hlavních opavských dopravních tepen

Od Domu kultury Petra Bezruče v Opavě až po obchodní centrum na konci Kateřinek se bude pokládat nový asfalt.

II. LIGA: Opava – Sokolov 0:0

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Po střeleckých hodech přišel půst. Opavští fotbalisté v sobotu na domácím trávníku uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu. Slezané přitom v prvním poločase měli několik šancí, ani jednu ale neproměnili.