II. LIGA: Opava - Karviná 1:1

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Páteční derby nemělo vítěze. Opava od páté minuty s Karvinou prohrávala, ale v dalším průběhu byla lepším týmem. Nakonec se jí podařilo zaslouženě vyrovnat, když se pět minut před koncem trefil střídající dorostenec Jakub Janetzký.

18.3.2016

Slezský FC Opava – MFK OKD Karviná 1:1Foto: DENÍK / František Géla

V 5. minutě vyrobil fatální hrubku Simerský, špatně zahrál malou domů, toho využil Moravec a přehodil Vaška – 0:1.

Ve 13. minutě vybojoval Hrabina balon, posunul ho na Grussmanna, který se uvolnil a přihrál Mrázkovi. Ten se prodral do vápna, vystřelil k tyči, ovšem míč lapil připravený Pindroch. Opava byla aktivnější, sbírala odražené míče, ale čistou šanci si nevypracovala.

Ve 32. minutě centroval Schaffartzik, Mrázek hlavičkoval těsně vedle. V závěru poločasu se tvrdou střelou prezentoval Mrázek, ale gólman jeho pokus zlikvidoval.

Ve 45. minutě si vzala slovo Karviná, Puchelův centr našel Budínského, ten hlavičkoval pouze do náruče připraveného Vaška.

Hned v úvodu druhé půle podržel domácí při střele Budínského gólman Vašek. V 57. minutě byla Opava nastěhovaná v pokutovém území Karviné. Postupně zůstali na zemi ležet, zřejmě po kontaktu se soupeřovými hráči, Schaffartzik a následně Simerský, hlavní arbitr Jech ale všemu s klidem přihlížel. Přitom hlavně druhý moment byl podle všeho penaltový.

O tři minuty později nahrál Pospěch Kuzmanovičovi, ten se hezky uvolnil, vystřelil, brankář Pindroch vyrazil míč na roh. Na druhé straně dvě střely vyrážel Vašek.

V 66. minutě po Schaffartzikově přihrávce pálil těsně vedle z otočky Mrázek. O deset minut později vyrazil Pindroch střelu Kuzmanoviče.

Opava vsadila všechno na útok, hrála s třemi obránci. Pět minut před koncem se dočkala zaslouženého vyrovnání, když Mrázkův centr přetavil v gól střídající dorostenec Janetzký. Opavští měli v závěru ještě dobrou standardní situaci, ale z té už gól nedali a z tohoto duelu vydolovali bod.

Slezský FC Opava – MFK OKD Karviná 1:1 (0:1)
Branky: 85. Janetzký - 5. Moravec. Rozhodčí: Jech – Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Grussmann - Sedlák, Hošek. Diváků: 1653

Opava: Vašek – Zdeněk Pospěch, Dvorník (72. Jurečka), Simerský, Matěj Hrabina – Grussmann (80. Přichystal), Jursa, Schaffartzik – Mozol (80. Janetzký) – Mrázek, Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek
Karviná: Pindroch - Janečka, Hošek, Dreksa, Eismann – Budinský, Sedlák – Puchel (88. Duda), Moravec, Puri (46. Glaser) – Zbyněk Pospěch (61. Urgeľa). Trenér: Jozef Weber

18.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
Opavské koupaliště. Ilustrační foto.

Opavské kulturní léto se rozloučí multižánrovým Koupákem

Pěstounská péče? Zájemců na Opavsku je málo

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

FOTOGALERIE,VIDEO/ Favorit z Opavy urval cenné vítězství nad Táborskem.  Slezany vysvobodil deset minut před koncem kapitán Žídek a jeho tým se minimálně do středečního večera vrátil do čela soutěže.

Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme pět holčiček a jedenáct chlapečků.