Opavě nešla hned v úvodu upřít snaha. Ve 3. minutě rozjel akci Janetzký, míč se přes Grussmanna dostal k Pospěchovi, jehož centr ale hosté odvrátili. Chvíli na to střílel Kuzmanovič, avšak branku Zachardy netrefil. Přichystal našel Grussmanna a Opavským se začala rýsovat slibná šance. Bohužel si míč předkopl a domácí z této možnosti vytěžili pouze rohový kop.

Opava měla i nadále balon častěji na svých kopačkách, avšak až tak nebezpečná už nebyla. Na druhé straně byl úplně bez práce gólman Květon.

Po nudné pasáži se do šestnáctky dostal Jurečka, avšak přestřelil branku.

Tři minuty před koncem první půle se k velkému sólu nadechl Jurečka, prošel až do vápna, kde byl faulován a sudí Adámková bez rozpaku nařídila penaltu. K její exekuci se postavil sám Jurečka a poslal Slezany do vedení. Severočeši mohli o pár chvilek později vyrovnat. Zemanovu střelu k tyči naštěstí Květon vytěsnil na roh.

Po přestávce mohl domácí poslat do dvougólového trháku Grussmann, proti byl pohotovým zákrokem Zacharda. Opět Grussmann, tentokrát zpoza šestnáctky, pořádně protáhl hostujícího gólmana. Za další dvě minuty se už domácí dočkali a Kuzmanovič slabší střelou o tyč zvyšoval na 2:0.

Arma prakticky hned svou první šanci proměnila v branku. Po centru na zadní tyč se balon vrátil před branku kde byl připraven Zeman – 2:1. Opavou tento gól neotřásl, hrozila hlavně z brejků, škoda jen, že žádný nedotáhla do gólového konce. Svého protivníka ale již do žádné šance nepustila.

Slezský FC Opava – FK Ústí nad Labem 2:1 (1:0)
Branky: 43. Jurečka (penalta), 54. Kuzmanovič – 59. Zeman. Rozhodčí: Adámková – Melichar, Kožár. ŽK: Janetzký, Mozol, Mrázek - Křapka, Peterka, Veverka, Vaněk, Smola. Diváků: 1492

Opava: Květon – Pospěch, Simerský, Žídek, Matěj Hrabina – Grussmann (88. Schaffartzik), Janetzký, Jurečka – Mozol (64. Horka) - Přichystal, Kuzmanovič (73. Mrázek). Trenér: Jan Baránek
Ústí nad Labem: Zacharda - Křapka, Zukič, Vaněk, Leibl (78. Šnirc) - Zeman, Miskovič, Peterka, Veverka (63. Bourenane), Procházka (60. Eliáš) – Smola. Trenér: Petr Němec