Ve 3. minutě vybojoval Zavadil balon, vysunul Kuzmanoviče, který se dostal do brejku a chladnokrevně zavěsil střelou na vzdálenější tyč – 0:1. A to nebylo vše, hned vzápětí podnikli Slezané další kontr, Kayamba odcentroval a Zeman si srazil balon do vlastní branky – 0:2.

Na druhé straně se do zakončení dostával Pilík, balon mu na poslední chvíli zblokoval Stříž. O minutu později Pilík centroval a Procházka pálil nad branku. Po půlhodině hry kopala Arma trestný kop z hranice šestnáctky. Dobře jevící se možnost zazdil Pilík střelou nad.

Do druhého poločasu nenastoupil v opavském dresu Pavel Zavadil, jeho místo zaujal Tomáš Jursa.

Hned po dvou minutách hry přišel centr Army do vápna, k odraženému míči se dostal Miškovič a vrátil domácí do hry. Avšak jenom na chvíli, Opava udeřila znovu. Schaffartzik přihrál Kuzmanovičovi a ten nekompromisně střelou pod břevno zavěsil.

Slezané sice nehráli dobře, ale byli produktivní. Jurečka přihrával Jursovi, který našel Kayambu, jenž se uvolnil a přesným centrem našel hlavu Stříže – 1:4.

Slezané si na hřišti dělali, co chtěli. Kaymba se blýskl hezkou individuální akcí a za přispění teče zvyšoval na 1:5. Tři minuty před koncem korigoval Pilík na 2:5.

FK Ústí nad Labem – Slezský FC Opava 2:5 (0:2)
Branky: 47. Miškovič, 87. Pilík - 4. a 55. Kuzmanovič, 5. Zeman (vlastní), 71. Stříž, 84. Kayamba. Rozhodčí: Jílek – Kříž, Kubr. ŽK: Laibl. Diváci: 935

Ústí nad Labem: Kotěra – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Leibl – J. Peterka , Miskovič (74. Výborný) – P. Pilík, Jindráček, D. Procházka (61. Kacafírek) – Matějka. Trenér: Jiří Skála
Opava: Fendrich – M. Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Schaffartzik – Kayamba (87. Mozol), Zavadil (46. Jursa), Zapalač (68. Jurečka) – Smola, Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý