Na první branku čekaly prořídlé tribuny do patnácté minuty. Na centrovaný míč si naběhl Malata a hlavičkou do protipohybu brankáře poslal hosty do vedení. Z vedení se ale Rosice radovaly jen minuty. Prakticky hned z další akce lovil míč ze své sítě i nejistě chytající brankář Doleček. Po rohovém kopu Muchy přehodil hostujícího gólmana hlavou Coufal.

Hlučín ožil. O šest minut později využil Botonjić špatné rozehrávky Rosických, nahrál Muchovi, ten ale nedal. Minutu na to měli domácí další šanci, Ondrušik vysunul Muchu, ten se snažil přelobovat Dolečka, avšak míč letěl těsně vedle tyče. Na třetí pokus se už Mucha radoval. Tentokrát využil špatného odkopu brankáře a střelou k tyči poslal Hlučín poprvé v zápase do vedení.

Deset minut před poločasem pálil nebezpečně Hanus, ke své smůle trefil pouze protihráče. Do konce prvního dějství se diváci dočkali ještě jednoho gólu. Na pravé straně se objevil rosický Pšikal a střelou k tyči vyrovnal na 2:2.

Ve druhém poločase střelecké hody gradovaly. Vše odstartovala stoprocentní tutovka Hanuse, který z metru nastřelil brankáře. Za dalších pět minut podnikl Hlučín pohlednou útočnou akci. Mucha odcentroval a Hanus hlavou mířil přesně – 3:2. Za čtyři minuty měl Hanus na kopačce další branku. Míč už střílel do opuštěné svatyně, avšak za záchrannou brzdu zatáhl Švarc, který vykopával z brankové čáry.

Rosice se dostaly snad jen do jedné šance, to když Pšikal obral o míč Muchu, nahrál Malatovi, avšak ten Juráka neobstřelil. Poté už excelovali jenom domácí. Po rohu Mozola se míč odrazil od břevna ke střídajícímu Čelůstokovi – 4:2. Toho brzy napodobili Wludyka s Hanusem. Navíc za stavu 6:2 mohl hattrick zkompletovat Hanus. Jenomže nařízenou penaltou pohrdl a míč poslal nad branku.

„První poločas nabídl v celku vyrovnaný fotbal, šance se střídaly na obou stranách, mohli jsme dokonce i vést. Bohužel ve druhém dějství jsme vypadali jak soubor výletníků a utkání totálně pokazili," shrnul po utkání trenér Rosic Karel Jarůšek.

„Na naší hře bylo vidět, že chceme, ale nešlo nám to. Vůbec jsme soupeře nenapadali. V kabině jsem se snažil hráče uklidnit. To se povedlo. Dali jsme rychle dvě branky a tím odpor Rosic definitivně zlomili," řekl kouč Hlučína Pavel Hajný.

HLlučín – Slovan Rosice 6:2 (2:2)
Branky: 16. Coufal, 24. Mucha, 51. Hanus, 62. Čelůstka, 75. Wludyka, 79. Hanus – 15. Malata, 40. Pšikal. Rozhodčí: Drozdy – Kotík, Klíma. ŽK: Botonjić – Pšikal. Diváků: 120

Hlučín: Jurák – Kinček (62. Wludyka), R. Coufal, Čelůstka, Ondrušík – Mucha, Košňovský, Mozol, Koubek (26. Skřehot) – Hanus, Botonjić (72. Šupolík). Trenér Pavel Hajný
Rosice: Doleček – Dufek (72. Kubec), Živný, Odehnal, Švarc – Krhut, Selinger (67. Podzemský), Pšikal – Látal – Zifčák – Malata. Trenér Karel Jarůšek