První větší vzruch přišel po čtvrthodině hry, kdy po centru Dostála neuspěl Heiník. Ve 29. minutě kopali hosté standardku, Podzemský z ní protáhl brankáře Hlaváče.

Sedm minut před koncem prvního poločasu přišla útočná akce Hlučína. Heiník poslal do vápna centr a nabíhající Dostál ho dopravil do sítě – 1:0. „Kromě této branky jsme si vypracovali ještě další šance a poločasnce, jenomže znovu nás trápila produktivita," povzdechl si trenér Hlučína Milan Valachovič.

Ve dvou případech se v dobré šanci ocitl Dostál. V 69. minutě zatáhl balon do šestnáctky Třebíče Ondrušík, dokonce i vystřelil, gólman Kotnour jeho ránu vyrazil, druhý pokus Dostála zablokovali obránci.

Hostům nešla upřít snaha, ovšem přes dobře pracující obranu se těžko dostávali. „Hosté hrozili hlavně ze standardních situací, kdy míče chodily na vysokého Svobodu. Dokázali jsme se s tím ale vyrovnat," pochvaloval si Valachovič.

„Vyhráli jsme zaslouženě, kluky musím pochválit, celý zápas pořádně odmakali," uzavřel kouč Hlučína.

FC Hlučín – HFK Třebíč 1:0 (1:0)
Branka: 38. Dostál. Rozhodčí: Ogrodník – Ondráš, Hanáková. ŽK: Foltýn, Dostál – Malý, Havránek
Hlučín: Hlaváč – Hudeczek, Heiník, Mac, Žižka – Mucha (86. Malcharek), Váňa, Dostál, Foltýn – Ondrušík (77. Limanovský) – Badalyan (89. Hanus). Trenér Milan Valachovič