MSFL: Hlučín - Zlín B 2:1

Výborně vstoupili do jarní části fotbalisté Hlučína. Na domácím trávníku porazili rezervu Zlína 2:1, když obě branky vstřelil Dominik Kraut, který na podzim oblékal dres druholigových Vítkovic.

18.3.2017 1

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

„První poločas zajímavý fotbal nenabídl. Bylo znát, že pro oba týmy to byl první zápas po zimní přestávce. Na těžkém terénu nám vázla kombinace a soupeřovu branku jsme neohrožovali," řekl trenér FC Hlučín Milan Valachovič.

Tři minuty po přestávce zahrával Hlučín rohový kop. Mac byl ve vápně stažen a Kraut z penalty otevřel skóre. Za dalších dvacet minut odcentroval ze strany Lukáš a Kraut zvyšoval na 2:0.

„Pak jsme doplatili na naší nedůslednost. Nechali jsme ve vápně volného hráče. Hlavičku ještě Hampel chytil, ovšem na dorážku byl už krátký," pokračoval domácí kouč.

Mladí Ševci už ale další gól nepřidali. Naopak na domácí straně měl velkou šanci Kraut a následně i Lukáš. „Závěr jsme zvládli. Zlín jsme nepustili vůbec do naší šestnáctky a získali tři body," zakončil Milan Valachovič.

FC Hlučín – FC Fastav Zlín B 2:1 (0:0)
Branky: 48. (pen.) a 68. Kraut – 77. Malenovský. Rozhodčí: Duda – Mikeska, Trigas. ŽK: Štefek, Hampel - Bartolomeu. Diváků: 185
Hlučín: Hampel – Štefek, Heinik, Mac, Žižka – Hudeczek – Foltýn, Dostál (83. Massaniec), Lukáš, Galvas (88. Krejčí) – Kraut. Trenér: Milan Valachovič

18.3.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
Slezský FC Opava – České Budějovice 2:1.
19

II. LIGA: Slezský FC Opava – České Budějovice 2:1

Všichni tři účastníci Proměny si v Optice Skryjová vyzkoušeli, které brýle by jim nejvíce slušely.
5

Proměna s Deníkem

MSFL: 1.HFK Olomouc – FC Hlučín 0:1 (0:1)

Olomouc – Fotbalisté HFK Olomouc nenavázali na venkovní výhru z Blanska a podlehli doma Hlučínu 0:1. Holice již po několikáté v sezoně předvedla nervózní výkon a navíc pohrdla i penaltou, kterou na začátku druhé půle zahodil Filip Rýdel.

BASKETBALOVÉ PLAY OFF: USK Praha – BK Opava 70:56

Praha – Opavští basketbalisté zatím postup do semifinále neslaví. V sobotu neproměnili jeden ze tří mečbolů a na pražské Folimance prohráli.

Rozloučili jsme se - 16. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

Prolomí Opava černou domácí jarní sérii?

Opava - Vyjde to na pátý pokus? Opavští fotbalisté chtějí v neděli prolomit černou jarní sérii z domácích trávníků. Z dosavadních čtyř duelů urvali totiž pouhé dva body, a to ještě díky mocnému finiši. Utkání s Českými Budějovicemi bude přímým soubojem o třetí místo.