Po individuálních chybách si domů odvezli pětibrankový debakl.Skóre zápasu otevřel ve 24. minutě Steiner, na jeho střelu zhruba ze sedmnácti metrů si brankář Andrejko sáhl, avšak její cestě do sítě nezabránil. O šest minut později sahal po vyrovnání Martin Hanus, jenomže přestřelil domácí bránu.

V poslední minutě úvodního dějství dostali hosté druhou ránu. Po přihrávce Štrumy skóroval Lapeš.

Po přestávce hosté úplně odpadli. Nejdříve zahodil tutovku Šturma, v 66. minutě už Andrejko lovil míč ze své sítě. Po dlouhém výkopu gólmana Adamušky zabil třetí hřebíček do hlučínské rakve Janoštík, o pět minut později unikl po levé straně Šturma a upravil na 4:0, poslední slovo Nevřala, jenž ranou z pětadvaceti metrů upravil na konečných 5:0.

„O naší porážce rozhodly individuální chyby. Na polovině soupeře ztratíme balon, soupeř udělá rychlý brejk, který skončí gólem," smutnil po zápase kapitán Hlučína Martin Hanus. „Nejsmutnější je, že prohráváme po tom, kdy nás soupeři nepřehrávají. Nyní máme před sebou dva zápasy, které musíme zvládnout a nakopnout se k vítězné sérii," dodal kapitán FC Hlučín.

„Od začátku jsme hráli velmi zodpovědně, a přestože začátek byl nervózní, trpělivostí jsme si začali vytvářet šance. Klíčový byl druhý gól těsně před přestávkou. Definitivní klid pak znamenala branka Janošíka po pár minutách jeho pobytu na hřišti. Od té doby to byla z naší strany exhibice. Kromě pěti vstřelených branek mě těší i nula vzadu.

Soupeře jsme za celý zápas pustili do jediné šance. Předvedený výkon je určitě povzbuzením a hráče za něj musím pochválit," uvedl kroměřížský trenér Roman Sklenář.

Kroměříž – Hlučín 5:0 (2:0)
Branky: 24. Steiner, 45. Lapeš, 66. Janoštík, 71. Šturma, 89. Nevřala
Hlučín: Andrejko – Žižka (68. Polášek), Heinik, Barclal, Štefek – Mucha (46. Váňa), F. Hanus (46. Ptáček), Wludyka, Ondrušík – M. Hanus – Ošmera (46. Lukáš). Trenér Petr Samec