Opava mohla mít začátek jako z pohádky. Svůj úvodní nápor mohla korunovat brankou. V 11. minutě již vyšel rychlý útok, Kolínek si chtěl v šestnáctce obhodit Hejdu, trefil jeho ruku a sudí Býma nařídil bez rozpaků pokutový kop.

K jeho exekuci se postavil Schaffartzik. Penaltu však kopl nepříliš šťastně a trefil pouze nohy padajícího Švengra.

O pět minut později se Opavští objevili v další velké šanci. Po Schaffartzikově polostřele se k míči dostal zcela volný Zapletal, avšak trefil na brankové čáře stojícího protihráče.

Ve 26. minutě přišel pro domácí velký šok. Zhruba ze třiceti metrů vyslal Květonovi navštívenku Jánoš a míč skončil překvapivě v síti. Opava mohla vyrovnat o pár chvilek později. Kolínek nabil na hranici šestnáctky Schaffartzikovi, ten ale přestřelil.

Slezané za svou špatnou koncovku doplatili ve 34. minutě. Čáp v rohu u brankové čáry zbytečně fauloval Glasera a kopala se penalta na druhé straně. Třešnák ji s velkým štěstím proměnil a nad Opavou i trenérem Látalem se začala stahovat černá mračna.

Dvě minuty před poločasem mohlo být ještě hůř. Přes Mezlíka se prodral Třešnák a za záchranou brzdu musel zachraňovat gólman Květon.

Do druhé půle šli Opavští s jasným cílem - zvrátit nepříznivý stav. Po dvou minutách hry se do míče opřel bojovník Kolínek a Švenger měl plné ruce práce. Ovšem za další tři minuty přidali mladí Sparťané další tvrdý direkt.

Do rozhozené obrany vletěl Glaser a nedal Květonovi šanci – 0:3.

V 65. minutě začala opavská jiskřička naděje plápolat, do sítě uklidil centr neúnavného Kolínka Půda – 1:3. Domácím nešla upřít snaha, v 77. minutě pálil tvrdě z trestného kopu Zapletal, Švenger vyrazil na roh. Domácí sice v závěru ještě z penalty Půdou snížili, avšak vyrovnat se jim již nepodařilo.

„Věděli jsme, že jedeme na těžkou Opavu. Přijeli jsme s hodně mladým kádrem, což asi nikdo nečekal,“ řekl trenér Sparty Zdeněk Svoboda. „Opava začala náporem, který jsme i díky štěstí a skvělému výkonu brankáře Švengra přestáli. Podařilo se nám dát dva góly. Zodpovědně jsme si chtěli závěr pohlídat, ale byla to křeč. Nakonec se nám podařilo cenné vítězství udržet,“ mnul si spokojeně ruce Svoboda.

Domácí kouč Radek Látal hledal těžko slova. „Zápas se lámal v prvním poločase, kdybychom proměnili penaltu a dali šance, bylo vše jinak. Dostali jsme zbytečné branky, které nás zlomily. Ve druhém poločase jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ovšem Cigánek si zdříml a bylo po zápase,“ pokrčil smutně rameny Látal.

Slezský FC Opava – Sparta Praha B 2:3 (0:2)
Branky: 65. Půda, 88. Půda (penalta) – 26. Jonáš, 35. Trešnák (penalta), 50.Glaser. Rozhodčí: Býma – Slavík, Szarowski. Žluté karty: Čáp, Zapletal, Půda – Kuncl, Švenger, Košút. Červená karta: 90. Kuncl. Diváci: 1852