Utkání začalo svižně. Už v deváté minutě ideálně načasoval přihrávku pro Valečka Škrobánek a nejlepší střelec okresního přeboru přidal další zářez na pažbu. Ani ne o deset minut později ovšem bylo vyrovnáno, když se k volnému Martinu Hiltavskému odrazil balon a hostující záložník si věděl rady.

Krátce po půlhodině hry zatahaly za nitky opět Otice. Dlouhý aut Dzierži nasměroval hlavou do sítě Škrobánek a domácí fanoušci obdrželi podnět k radosti. Do poločasu otický celek přidal ještě jednu branku. Za faul na Valečka následovala penalta, kterou sám postižený proměnil.

Ve druhé půli mohli domácí zápas rozhodnout, jenže Valečka při dvou nájezdech vychytal Badaj. Ve čtyřiasedmdesáté minutě si udělal z otických stoperů „dobrý den“ Martin Hiltavský a snížil. Vzápětí měly vše ve svých rukách znovu Otice.

„Rozhodčí nám odpískal malou domů a domácí rozehrávali standardku asi z jednoho metru. Všichni jsme byli rozestavěni na brankové čáře, ale hrozící nebezpečí se povedlo odvrátit. Tohle byl velmi podstatný moment,“ komentoval kouč hostí Jiří Gonsior.

A pravidlo „nedáš dostaneš“ zafungovalo i v sobotu. Martin Hiltavský se na hranici velkého vápna dostal k míči, překvapivě vypálil, zkompletoval hattrick a uzavřel zápasové skóre na stavu 3:3.

„Stejné utkání jako minulý týden v Litultovicích. Vypracujeme si vedení a pak vítězství ztratíme. Možná kdyby Valeček v druhém poločase proměnil své šance, bylo by rozhodnuto,“ konstatoval trenér Otic Marek Luzar.

Jeho protějšek Jiří Gonsior hodnotil utkání slovy: „Zasloužená remíza. Za druhý poločas musím kluky pochválit. Dali do toho všechno a vybojovali cenný bod. Podržel nás také brankář Badaj, který dvakrát vychytal Valečka.“

Otice - Bělá 3:3 (3:1)
Branky: 9. a 41. z pen. Valeček, 31. Škrobánek – 17., 74. a 87. M. Hiltavský

Otice: Kořistka – J. Byrtus (70. M. Byrtus), Potíž, Poledník, Dlouhý – Cupák, Škrobánek, H. Luzar, Dzierža – Valeček, Rezner (80. Vitásek)
Bělá: Badaj – Vybrančík, Boček, Gvoždík, Wippler – Klíšť, M. Hiltavský, Papšík (82. David), P. Horný (80. M. Horný) – Bartusek, Vyhlas (46. J. Gonsior)