POHÁR ČESKÉ POŠTY: Dolní Benešov – Opava 0:4

Dolní Benešov /2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Slezského FC Opava mají za sebou první ostrý zápas. V prvním kole Poháru České pošty zavítali na hřiště divizního Dolního Benešova a žádné překvapení nepřipustili. Oslabený domácí výběr příliš odporu nekladl a Opava vyhrála zaslouženě rozdílem třídy.

19.7.2013

MSA Dolní Benešov – Slezský FC Opava 0:4Foto: DENÍK / Radek Hlavjenka

Favorizované mužstvo Slezského FC začalo pěkně od podlahy. Už ve 3. minutě poslal Sedláček centr do vápna, kde si na něj naskočil mladý útočník Jurečka a jeho hlavičku musel vytěsnit Kolenko nad břevno. Následně uzmul míč obránci Komenda, nabil Metelkovi, ale jeho rána z první šla těsně vedle levé tyče.

Běžela 13. minuta když se poprvé měnilo skóre. Sedláček přenesl hru na Metelku, ten nacentroval do vápna a Schaffartzik tvrdou hlavičkou pod břevno poslal Opavu do vedení.

Následně mohl zvýšit aktivní Metelka, ale jeho ránu z dvaceti metrů vyrazil domácí brankář na tyč. Žluto-modří svého soupeře jasně přehrávali, ze dvou podobných příležitostí však pálil Jurečka mimo. Uklidňující druhou branku vstřelili opavští fotbalisté po půlhodině hry. Po Hrabinově akci středem hřiště se míč dostal k Wirthovi, jenž obstřelem k levé tyči překonal Kolenka.

Uběhly sotva dvě minuty a skóre se měnilo znovu. Keresteš poslal z levé strany další centr do šestnáctky Dolního Benešova a Komenda chladnokrevnou hlavičkou do protipohybu gólmana zvýšil už na 3:0 z pohledu hostů. To ale nebylo z opavské strany vše. Po další pěkné akci vstřelil svůj druhý gól v utkání Schaffartzik a domácí byli zralí na ručník.

Po změně stran už se utkání, dá se říct, dohrávalo jen z povinnosti. I tak ale měli více šancí Opavští. Po hodině hry poslal ostrý centr Binara hlavou jen těsně vedle Jurečka a po něm neuspěl tváří v tvář Kolenkovi ani Komenda. Nebezpečný Jurečka se ještě na úplném konci dostal do dvou velkých šancí, ale v prvním případě, kdy šel sám na branku, pálil vedle a po Skřehotově centru trefil opět pouze brankáře Kolenka.

„Podařilo se nám rychle dát branku, což bylo pro další vývoj zápasu důležité," řekl opavský záložník František Metelka. „V prvním poločase jsme rozhodli o výsledku, ve druhém jsme se chtěli bavit fotbalem," doplnil zkušený fotbalista.

Benešov působil hlavně v prvním dějství odevzdaným dojmem. „Nechtěli jsme začít tak ustrašeně. Naše taktika byla postavená na dobré obraně, bohužel rychlost Opavy nám dělala velké problémy," krčil rameny dolnobenešovský útočník Richard Husovský.

„Soupeř je tréninkově úplně někde jinde. Jasně dominoval a zaslouženě postoupil. Chtěli jsme hrát co nejdéle bez inkasovaného gólu, avšak to záměr nám nevyšel. Opava dvakrát potrestala v krátkém sledu naše chyby," povzdechl si domácí trenér Dušan Christoph. Jeho trenérský protějšek Jan Baránek dodal: „Myslím si, že lidé se bavili. Tyto zápasy jsou specifické, domácí zlomil rychlý gól. Vytvořili jsme si spoustu šancí, škoda, že ve druhém poločase jsme nebyli více produktivní."

Ve druhém kole poháru narazí Opava na vítěze duelu Hlučín – Orlová, který se hraje v sobotu od sedmnácti hodin.

MSA Dolní Benešov – Slezský FC Opava 0:4 (0:4)
Branky: 13. a 41. Schaffartzik, 31. Wirth, 33. Komenda. Rozhodčí: Vojkovský – Boček, Záloha. Diváci: 590

Dolní Benešov: Kolenko – Rozsíval, Reichel, Moravec, Majewski (60. Lorenz) – Moc, Knopp, Juchelka, Adamík, Štefek (54. Klinger) – Husovský (78. Vaculík). Trenér Dušan Christoph
Opava: Květon – Hrabina (47. Skřehot), Švec, Dvorník, Keresteš – Metelka, Wirth (58. Swiech), Sedláček (53. Binar), Schaffartzik – Jurečka, Komenda. Trenér Jan Baránek

Roman Brhel, Jan Šimek

Autor: Redakce

19.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
Pohřešovaná Helena Kanalošová z Frýdku-Místku.

Policisté hledají dívku z dětského centra

Opavské koupaliště. Ilustrační foto.

Opavské kulturní léto se rozloučí multižánrovým Koupákem

Pěstounská péče? Zájemců na Opavsku je málo

Převzít do péče dítě o to má v Opavě zájem jen velmi málo rodin. Například v loňském roce se jich přihlásilo pouze devět, z toho dvě měly zájem jen o péči na přechodnou dobu

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

FOTOGALERIE,VIDEO/ Favorit z Opavy urval cenné vítězství nad Táborskem.  Slezany vysvobodil deset minut před koncem kapitán Žídek a jeho tým se minimálně do středečního večera vrátil do čela soutěže.