Slezané přitom nezačali špatně a brzy mohli jít do vedení po penaltě za faul na Simerského. Míč si vzal tradiční exekutor pokutových kopů Schaffartzik, ale tentokrát neuspěl. Napálil totiž jen břevno. Na opačné straně hned vzápětí zahrál Simerský rukou a penaltu proměnil Litsingi – 1:0.

„Dostali jsme tři góly z ničeho. Zápas by se možná vyvíjel jinak, kdybychom dali penaltu, ale to se někdy stane, že se nepromění," řekl opavský kouč Roman Skuhravý.

Po změně stran se prosadil Růsek, pak bleskově snížil povedenou ranou pod břevno Kuzmanović. Poslední slovo měl ale brněnský tvůrce hry Zavadil, jenž trefou z přímého kopu upravil skóre na 3:1.

„Klukům i přes porážku nemám, co vytknout. Proti Brnu jsme na hrozně těžkém terénu odvedli zatím nejlepší výkon v přípravě. Byla tam kvalita. Zápas byl pro nás skvělou konfrontací," doplnil Skuhravý.

V brance se objevil Vilém Fendrich, Antonín Buček tak Opavu nakonec neposílí. „Nedomluvili jsme se s Baníkem," upřesnil trenér Slezanů. Naopak testovaný David Puškáč by měl se Slezským FC podepsat smlouvu.

FC Zbrojovka Brno – Slezský FC Opava 3:1 (1:0)
Branky: 20. z pen. Litsingi, 63. Růsek, 88. Zavadil – 64. Kuzmanović
Opava, I. poločas: Fendrich – Simerský, Radić, Žídek – Hrabina, Schaffartzik, Jursa, Čelůstka – Kuzmanović, Puškáč, Janetzký. II. poločas: Fendrich – Simerský, Žídek, M. Helebrand – Hrabina, Mozol, Schaffartzik, Zapalač – Grussmann, Jurečka, Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý