FOTBAL příprava: Brno - Opava 2:1

Brno /FOTOGALERIE/ - Opavští fotbalisté během zimní přípravy prohráli jediné přípravné utkání, šlo o to poslední z celého bloku. Slezané ale herně v Brně nepropadli. Dostávali se do šancí, například za nerozhodného stavu trefil Martin Neubert tyč.

26.2.2012 1

FC Zbrojovka Brno - Slezský FC Opava 2:1Foto: DENÍK / Drahomír Stulír

Trenér Josef Mazura poslal do hry sestavu, která by se měla hodně podobat té, která za týden vyběhne v ostrém duelu druhé ligy na vlašimský trávník.

První branka padla po třinácti minutách hry. Koloušek před šestnáctkou zasekl míč, přehodil si balon na pravou nohu a střelou o tyč nedal Novákovi šanci. Opava ale na odpověď dlouho nečekala. Ve 26. minutě kopal Sedláček rohový kop, míč propadl do šestnáctky, kde se ve skrumáži zorientoval nejlépe David Mikula a bylo vyrovnáno.

Slezský FC se snažil hrát aktivně. Ve dvou případech se do náznaku šancí dostával Halaška, avšak neuspěl. Zbrojovka hrozila hlavně ze standardních situací. Jejich zahrávání měl pod palcem Koloušek.

Opavští nakonec mohli strhnout vítězství na svou stranu. Cudrák utekl s míčem, přihrál Neubertovi, ale nejlepší střelec opavské přípravy trefil pouze tyč. Devět minut před koncem přišel úder na druhé straně. Po standardní situaci propadl míč na zadní tyč, kde čekal Simerský a zajistil Zbrojovce vítězství.

„Na to, že jsme hráli poprvé na přírodní trávě, to nebylo špatné,“ poznamenal opavský útočník Milan Halaška. „Šance měly oba týmy, bohužel my jsme dostali góly z kategorie zbytečných,“ dodal útočník Slezského FC.

Zbrojovka Brno – Slezský FC Opava 2:1 (1:1)
Branky: 13. Koloušek, 81. Simerský – 26. Mikula
Opava: Novák – Coufal, Uvíra, Mikula, Hrabina – Partyš, Křeček (70. Wirth), Sedláček (60. Ficek), Zapletal (55. Schaffartzik) – Radzinevičius (70. Neubert), Halaška (80. Cudrák). Trenér Josef Mazura

26.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
Sochu svatého Františka z Assisi mohou vidět lidé, kteří se vydají na procházku po nově zrekonstruované farské cestě v Ludgeřovicích. Autorem díla je opavský sochař Daniel Klose.
6

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

Karolína Mališová

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Filmaři operují na Opavsku. Natáčí komedii

Režisér Pavel Vaňásek po pohádce s názvem Čertova skála v příštím roce do kinematografického světa přispěje svým dalším dílem. Tentokrát půjde o filmovou komedii Honza dědí mlýn.

Záložník Tomáš Jursa: Rozhodl náš zlepšený výkon po pauze

/ROZHOVOR/ Loňský finalista poháru z Opavy je ve třetím kole MOL Cupu. Slezané v úterý vyhráli v Prostějově 3:1, rozhodně ale nemají za sebou žádnou procházku růžovým sadem. Hanáci ještě osm minut před koncem drželi remízu. Jedním z klíčových hráčů Skuhravého výběru byl osmadvacetiletý záložník Tomáš Jursa. Dal první gól, k tomu ještě v prvním poločase trefil tyč.