FOTBAL příprava: Frýdek-Místek - Opava 2:3

Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ – Opavští fotbalisté v pátečním přípravném zápase vyhráli ve Frýdku-Místku 3:2. Trenér Jan Baránek zkoušel hráče z béčka a také dva nováčky. Těmi byli útočník Adam Kušner a stoper David Radványi.

28.11.2014 13

MFK Frýdek-Místek – Slezský FC Opava 2:3Foto: DENÍK / Robert Schedling

Opava šla do vedení v 11. minutě, kdy se trefil hlavou po rohovém kopu Kušner, druhou branku přidal Lavrovič, který za záda brankáře Hilla poslal odražený míč.

Domácím se podařilo snížit, avšak do poločasu Opavští dali po dorážce třetí gól, trefil se Radványi. Ve druhém poločase se trefil domácí Paleček, který upravil na konečných 2:3.

„Šanci dostali hlavně hráči z béčka, někteří se nepředvedli ve špatném světle," řekl trenér Opavy Jan Baránek. „Velmi slušný výkon podal Adam Kušner, který si řekl o další šanci. Naopak Radványi u nás skončil. Nepředvedl nějaký moc výrazný výkon a tak jsme ho poslali domů," dodal opavský kouč.

MFK Frýdek-Místek – Slezský FC Opava 2:3 (1:3)
Branky: 38. Sokol, 77. Paleček - 12. Kušner, 26. Lavrovič, 45. Radványi. Rozhodčí: Vojkovský – Pokluda, Bartek. Diváci: 55

Frýdek-Místek: Hill (46. Smolík) - Brezničan, Krivák, Jadroň, Molnár - Pastorek (71. Šafner), Farský (46. Janša), Garaj, Gamboš - Pape, Sokol (76. Paleček). Trenér Karel Orel
Opava: Godula (46. Hampel) – Vavřík (46. Pavelka), Macíček, Radványi (46. M. Zagol), Matěj Hrabina – Lavrovič, Kuznik (46. Galvas), Horka, Němec – Mrázek (46. P. Zagol), Kušner. Trenér Jan Baránek

28.11.2014 VSTUP DO DISKUSE 13

Do Kateřinek se po roce vrací prestižní Velká cena Opavy

Michal Balner
46

Doma jsem dlouho nebyl, přiznal elitní tyčkař Balner, odchovanec Sokola Opava

Organizátor běhu Breda city trail Jan Krejčíř: V sobotu může běžet celá rodina

/ROZHOVOR/ Už v sobotu odstartuje druhý ročník běhu Breda city trail. Na startu akce, která je určena pro celou rodinu, nebude chybět Česká Miss Earth pro rok 2015 Karolína Mališová nebo český basketbalový reprezentant a kapitán BK Opava Jakub Šiřina.

Slezan v přípravě, Chalupa bekem

/FOTOGALERIE/ Dva přípravné zápasy má za sebou opavský Slezan. Svěřenci trenéra Antonína Plánovského nejdříve vyhráli ve Valašském Meziříčí a stejným výsledkem doma zdolali polský Janów.

Na Táborsko s Pavlem Zavadilem v sestavě

Favorit doma zaváhal. Opavští fotbalisté uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu a přišli o první místo v tabulce Fortuna národní ligy. Už dnes je čeká další zápas, a to proti Táborsku.