Zápas hraný v nepříjemném sněžení lépe odstartovala domácí Karviná, která už po devíti minutách otevřela skóre. Po rychlé kombinaci prostrčil Urgela míč na Puchela, který elegantním lobem překonal Vaška. Hned nato mohl odpovědět novic v opavském dresu Habusta, jenže jeho pokus o přehození Pindrocha se minul účinkem.

Opavská obrana měla v těch okamžicích okna otevřená dokořán, čehož využil dravý Budínský, jenž naservíroval parádní centr Urgelovi, ale ten jen nastřelil Vaška a následnou dorážku zablokovali na brankové čáře zadáci Opavy. Slezský FC udeřil v 17. minutě, kdy se po rohu opřel do odraženého míče bez přípravy Svatonský a parádní ranou z voleje srovnal.

Po půlhodině hry navíc pěknou kombinaci po pravé straně zakončil po přízemní přihrávce Svatonského důrazný Lavrovič, který skluzem poslal míč za záda Pindrocha, a otočil skóre. Slezané si ještě do konce první půle schovali jeden gól. Kuzmanović se obtočil s balonem kolem obránce, jeho střela byla sražena ke Svatonskému a ten se trefil podruhé – 1:3.

Na začátku druhého poločasu se osmělil Juřena, jehož střelu Hampel nedokázal zkrotit, a Karviné už chyběl k vyrovnání poslední krok. O chvíli později ale stáli při Karviné všichni svatí, kdy nejprve Pindrocha z ideální pozice ani nadvakrát neprostřelil Janošík. Po něm se k míči dostal Mrázek, jenže jeho rána zase lízla břevno karvinské brány.

Zákonitě tak přišel trest. V 78. minutě dobře hrající Karviná podnikla rychlý brejk, na jeho konci stál Juřena a zblízka svým druhým zásahem vyrovnal na 3:3. Aby toho pro Opavu nebylo málo, v samém závěru unikal sám na brankáře mladý Španěl Castanier, který chladnokrevně překonal Hampela, a karvinský obrat byl na světě.

MFK OKD Karviná – Slezský FC Opava 4:3 (1:3)
Branky: 58. a 78. Juřena, 9. Puchel, 86. Castanier – 17. a 44. Svatonský, 35. Lavrovič

Karviná, I. poločas: Pindroch – Juřena, Janíček, Jovanović, Eismann – Vaněk, Daníček – Limanovský, Budínský, Puchel – Urgela. II. poločas: Pindroch – Hatok, Cverna, Jovanović, Knötig – Tarczal, Vaněk (72. Budínský) – Limanovský, Castanier, Puchel – Juřena. Trenér Jozef Weber
Opava, I. poločas: Vašek – Schaffartzik, Mikula, Vojtěšek, Čelůstka – Svatonský, Habusta, Jursa, Lavrovič – Mrázek, Kuzmanović. II. poločas: Hampel – Mikula, Habusta, Macíček, Čelůstka – Svatonský, Metelka, Janetzký, Janošík – Machálek, Kuzmanović (72. Mrázek). Trenér Jan Baránek

Jan Šimek

Jakub Habusta na půlroční hostování

Minimálně v jarní části bude olomoucký záložník Jakub Habusta, který může alternovat i na stoperu, hostovat v druholigové Opavě. Jednadvacetiletý odchovanec Sigmy, který má na svém kontě i jeden prvoligový start, se poprvé v dresu Slezského FC představí v sobotním přípravném utkání na umělé trávě v Karviné.

„S hráčem i klubem jsme domluveni na půlročním hostování. Pracujeme ještě na tom, aby se do smlouvy zakotvila opce na přestup," řekl generální manažer Slezského FC Opava Alois Grussmann.