FOTBAL příprava: Opava - Ružomberok B 0:0

Kravaře /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Opavy v úvodním zápase přípravy na dobře připraveném hřišti v Kravařích remizovali s týmem druhé nejvyšší slovenské soutěže - béčkem Ružomberoku - 0:0. Trenérský tandem Mazura – Pejša nasadil do hry i řadu nových tváří, včele s Lumírem Sedláčkem.

3.7.2010

Slezský FC Opava - MFK Ružomberok B 0:0Foto: DENÍK / František Géla

Opava byla po celé utkání lepším týmem, bohužel nedávala góly. Ve 22. minutě se poprvé zastřeloval navrátilec Sedláček. O minutu později tentýž hráč hledal hlavu Klesnila, po jeho střele se míč odrazil na rohový kop.

Po půlhodině hry přišla další zajímavá šance. Po trestném kopu Sedláčka letěl míč na Korčiana, který byl faulován, a kopala se penalta. K míči se postavil Sedláček, ale jeho nepovedenou ránu brankář Smieška v klidu pokryl. Penaltové prokletí Slezského FC tak má další prokračování.

Největší šance Slováků přišla ve 32. minutě, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Chovanec, avšak Novák na zadní tyči míč pokryl. Opavští měli v první pětačtyřicetiminutovce ještě dvě šance. Po drzém průniku Schaffartzika pálil nadvakrát Knapp, ale v obou případech trefil protihráče a když do prázdna vyšuměla i šance Korčiana, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhém dějství nejprve pálil vedle hostující Baďo, pak už se taktovky chopila Opava. V 65. minutě se nadechl k velkému sólu Žmolík. Obešel čtyři protihráče, dostal se i do zakončení, avšak mířil těsně nad. Chvíli na to se na lajně uvolnil Škrobánek, odcentroval do šestnáctky na Klesnila, který orazítkoval břevno, následná rána Sedláčka mířila vedle a diváci se nakonec branky nedočkali.

„Zatím jsme v plné zátěži, ale s utkání mám dobrý pocit,“ řekl trenér Opavy Josef Mazura. „Měli jsme i několik šancí, škoda koncovky,“ zalitoval zkušený kouč. V sestavě Slezského FC se ukázalo několik nových tváří. „Jsme zatím ve fázi zkoušení. Kluci dostanou další šanci. Věřím, že nakonec vybereme silný tým,“ podotkl Josef Mazura.

Slezský FC Opava - MFK Ružomberok B 0:0
Opava: Novák – Kiša (71. Pomp), Cigánek, Horka, Čáp (46. Vyskočil) – Žmolík (69. Tkadleček), Sedláček, Knapp (71. Wirth), Schaffartzik (71. Binar) – Korčian (46. Škrobánek), Klesnil (69. Ihnatišin)

3.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.