V sestavě Baránkova výběru se objevily i dvě nové posily, a to liberecký útočník Tomáš Komenda a záložník patřící diviznímu Brumovu Olin Bartozel. Naopak Martin Skřehot s Miroslavem Kerestešem do utkání nezasáhli.

„Nejsou zdravotně v pořádku, nemá cenu nic riskovat," řekl opavský trenér Jan Baránek.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný a do první vážnější příležitosti se dostali hosté, když po několika minutách hry pálil po skrumáži před opavskou svatyní Svatonský. Mířil však těsně vedle tyče.

Opava kontrovala akcí z 23. minuty, kdy Sedláček poslal do vápna výborný centr a před nabíhajícím Horkou téměř z brankové čáry odhlavičkoval na roh Knötig. To bylo z prvního, na vyložené šance chudého, poločasu vše.

Po změně stran byla nebezpečnější Karviná, jež opavskou družinu začala pozvolna přehrávat. Nejprve našel Vladavić ostrým centrem Hottka, ale jeho hlavičku vyrazil Hampel pohotovým zákrokem na roh. Následně podnikli Karvinští rychlý brejk do rozhozené opavské obrany, ale Mišinský po kličce Hampelovi poslal míč těsně vedle pravé tyče.

I nadále pokračoval hostující výběr kouče Josefa Mazury ve svých ofenzivních choutkách, nicméně Ciku svým dloubákem trefil pouze boční síť. Opava se ozvala po hodině hry, kdy Schaffartzik našel přízemním centrem Lokšu, ale jeho ránu vytěsnil Dočekal na roh.

Skóre se ale poprvé měnilo na druhé straně, kdy po dalším rychlém protiútoku dostal výborný balon z levé strany Fiala a přesnou hlavičkou poslal Karvinou do vedení. Slezský FC v závěru tlačil a odměnou mu bylo vyrovnání, když v 88. minutě vyrazil Dočekal ránu Bartozela pouze k Zapletalovi a míč po jeho dorážce zapadl přesně do horního růžku karvinské branky – 1:1.

Na úplném konci ještě z 18 metrů nebezpečně vypálil Pomp, ale jeho rána o centimetry minula levou tyčku, a skóre se tak již nezměnilo.

„Karviná byla těžkým soupeřem, působila fotbalovějším dojmem a měla i více šancí," začal se svým hodnocením trenér Opavy Jan Baránek. „Ve hře dozadu to nebylo z naší strany špatné, chyběla mi ale větší aktivita směrem dopředu," pokračoval trenér SFC. „S přístupem hráčů jsem ovšem spokojen," doplnil.

Slezský FC Opava – MFK OKD Karviná 1:1 (0:0)
Branky: 88. Zapletal – 66. Fiala

Sestava Opavy: I. poločas: Godula – Hrabina, Horka (34. Zapletal), Metelka, Schaffartzik – Bartozel, Wirth, Sedláček, Němec – Ficek – Komenda. II. poločas: Hampel – Dohnálek, Wirth, Swiech, Schaffartzik (64. Metelka) – Pomp, Zapletal, Binar, P. Uvíra – Lokša, Komenda (64. Bartozel). Trenér Jan Baránek.

Sestava Karviné: I. poločas: Paleček – O. Cverna, Korban, V. Cverna, Knötig – Gonda, Sobala – Svatonský, Fischer, Eismann – Juřena. II. poločas: Dočekal – Fiala, Mikula, Uvíra, Hoffman – Fulnek, Vaněk, Hottek, Ciku – Vladavić, Mišinský. Trenér Josef Mazura