Aktivněji začal v Opavě polský výběr a už po čtyřech minutách se k odraženému míči dostal před šestnáctkou Siwek a jeho dobře umístěnou ránu musel hasit tygřím skokem gólman Květon. Na druhé straně mohl otevřít skóre po standardce Metelka, ale toho vychytal hostující brankář Rybicki.

Slezský FC se dočkal po čtvrthodině hry, když si míč po parádním centru z pravé strany našel Schaffartzik, hlavičkou zblízka nedal Rybickému šanci, a Opava vedla. Pak zahrozil hostující útočník Musiolik, ale jeho rána šla těsně vedle. Chvíle slávy téhož hráče přišla v závěru první půle, kdy se prohnal kolem Mikuly s Metelkou a nakonec chladnokrevně propálil Květona – 1:1.

Po změně stran dali hosté příležitost mladším hráčům a Slezané měli v podstatě celý druhý poločas pod kontrolou. Územní převahu opavského týmu zhodnotil v 71. minutě Mrázek, když se prodral přes obránce, dohnal zdánlivě ztracený balon a parádní bombou pod břevno vrátil Opavě náskok.

Namlsaní žluto-modří mohli své vedení navýšit hned vzápětí, kdy zpoza vápna vyslal na branku přízemní střelu Pospěch a jeho pokus zastavila levá tyč. Opavské to ale mrzet dlouho nemuselo, protože pak odražený balon po centru Pospěcha zachytil v pokutovém území Horka a jednoduše doklepl míč do brány – 3:1.

Hosté sice reklamovali faul na brankáře, ale nebylo jim to nic platné, gól platil. V úplném závěru mohl ještě snížit hostující Bedronka, jenž se ocitl sám před Godulou, jenže ten si na něj počíhal a jasnou šanci Bedronkovi chytil. Opavští tak slaví první vítězství v zimní přípravě.

Slezský FC Opava – K. S. Energetyk ROW Rybnik 3:1 (1:1)
Branky: 16. Schaffartzik, 71. Mrázek, 77. Horka – 39. Musiolik
Opava, I. poločas: Květon – Hrabina, Mikula, Metelka, Čelůstka – Svatonský, Habusta, Janetzký, Schaffartzik – Jurečka, Kuzmanović. II. poločas: Godula – Pospěch, Mikula (70. Vojtěšek), Metelka, Hrabina (65. Čelůstka) – Svatonský (75. Lavrovič), Horka, Janetzký, Schaffartzik – Jurečka, Mrázek. Trenér Jan Baránek