FOTBAL příprava: Opava - Vítkovice 2:0

Čtvrtý přípravný zápas mají za sebou opavští fotbalisté. Před více než tisícovkou diváků porazili na hřišti ve Štěpánkovicích druholigové Vítkovice 2:0. Branky vstřelili Václav Jurečka a Patrik Strnad.

2.7.2017

Slezský FC Opava – MFK Vítkovice 2:0Foto: DENÍK / Petr Widenka

První šanci zápasu měl sice exopavský Tomáš Mrázek v dresu Vítkovic, avšak nebezpečnější byla Opava.

První branka padla ve dvacáté minutě, kdy po Jursově centru skóroval Jurečka. Tentýž hráč pak nedotáhl do zdárného konce další velkou šanci. Na druhé straně nechal ještě předtím vyniknout Fendricha Ožvolda.

Po přestávce to byli Opavští, kdo měl další gólovky. Ty největší zazdil Mozol s Kuzmanovičem a když už byl dobře chytající Květon překonán, zastoupil ho na brankové čáře David Mikula. Poslední slovo si vzal v devadesáté minutě Strnad, který upravil na konečných 2:0.

Slezský FC Opava – MFK Vítkovice 2:0 (1:0)
Branky: 20. Jurečka, 90. Strnad. Rozhodčí: Proske – Kotík, Kotala. Diváci 1100

Opava I. poločas: Fendrich – Hrabina, Kolísek, Žídek, Stříž – Schaffartzik – Jursa, Zavadil, Zapalač – Smola, Jurečka. II. poločas: Šrom – M. Helebrand, Simerský, Radić, Čelůstka – Rychlý – Strnad, Mozol, Baranek – Kuzmanovič, Puškáč. Trenér: Roman Skuhravý
Vítkovice: Květon – Cverna, Honiš (46. Kotouč), Mikula, Hýbl – Bzirský, Matěj, Ožvolda, Dramé (46. Szotkowski), Vichta (27. Kučera) – Mrázek. Trenér: Roman West

2.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
ZŠ Mařádkova, třída I.A

Představujeme prvňáky ZŠ Mařádkova

Sesunutá gabionová zeď. Tu mohou vidět od pondělního dopoledne řidiči při jízdě po nové silnici I/11 u Hrabyně. Potvrdil to i tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.
2 39

Zborcená zeď u Hrabyně: nikdo neví, co se stalo

Povstanou Jánské Koupele z popela?

Noví majitelé Tomáš Berdych a i Petr Lexa byli v loňském roce příslibem lepších časů. Ty však zatím nenastaly.

Stavba parkoviště na Rovninách úspěšně pokračuje

Už během letních prázdnin odstartovala stavba parkoviště v Seifertově ulici, která se nachází v části Rovniny v Hlučíně.