Na začátku zápasu v dresu Vítkovic zahrozil Kraut, ale jinak to byli Opavští, kdo měl více míč na kopačkách a soupeře viditelně přehrávali. Převahu poprvé gólově vyjádřili ve čtyřicáté minutě. Smola byl faulován ve vápně, sudí nařídil penaltu a Schaffarzik si s ní nadvakrát poradil.

O čtyři minuty později přišel na řadu nádherný fotbalový moment. Stoper Jan Žídek si všiml, že vítkovický gólman je venku z brány a krásným lobem z vlastní poloviny ho překonal.

Do druhého poločasu vystřídal Jurečka a netrvalo dlouho, než se v šestnáctce Vítkovic ocitl na správném místě a poslal svůj celek do tříbrankového vedení. Další tutovky si vytvořil Janetzký, ale Slezský FC se prosadil až v osmasedmdesáté minutě minutě Jurečkou, jenž unikl vítkovické obraně a svou střelu umístil přesně k tyči.

Kovařík sice mohl snížit, ale poslední slovo měla Opava. Nemanja Kuzmanovič utekl obraně soupeře, gólmanovi nasadil kličku a rozvlnil síť. Slezský FC v Kobeřicích zcela zaslouženě a rozdílem třídy vyhrál 5:0.

Slezský FC Opava – MFK Vítkovice 5:0 (2:0)
Branky: 40. Schaffartzik, 44. Žídek, 46. a 78. Jurečka, 84. Kuzmanovič. Rozhodčí: Proske – Kotík, Kotala. ŽK: Smola – Mikula

Opava: Fendrich – Pospěch, Simerský, Žídek (46. Radič), Čelůstka (46. Matěj Hrabina) – Grussmann (70. Helebrand), Jursa, Schaffartzik, Zapalač (70. Kuzmanovič) – Kuzmanovič (46. Jurečka), Smola (46. Janetzký). Trenér: Roman Skuhravý
Vítkovice: Kostolanský (67. Ognyanov) – Cverna, Mikula, Hruzík, Prajza (67. Gregáň) – Jurča (46. Myšinský), Demeter, Vaněk, Hlavsa – Kraut (61. Molnár), Kovařík. Trenér: Roman West