Obě mužstva začala v úvodu zápasu opatrně a první střelu vyslal po deseti minutách hry směrem na Kovalíka Galvas, ale ex-opavský brankář ve službách Vítkovic si se skákavou střelou poradil. Na druhé straně došlo ve vápně Slezského FC k nedorozumění mezi obránci a Bystrý se ocitl sám před Štencelem. Z ideální pozice ale neuvěřitelným způsobem přestřelil.

Na druhé straně předvedla Opava rychlý brejk, kdy sudí nechal hru po faulu na jednoho z opavských hráčů citlivě pokračovat, Kuzník předal míč Pavlu Zagolovi a jeho přízemní ránu vytěsnil Kovalík na roh. Krátce nato agilní Kuzník našel volného Gebauera, jenže ten z dobré pozice mířil těsně vedle. Tentýž hráč to pak zkusil ranou z voleje a jen o pár decimetrů minul levou tyč vítkovické svatyně.

Ve 38. minutě se opavská omladina dočkala. Po rohovém kopu se míč snesl na hlavu obránce Hozy, který otevřel skóre. Za další tři minuty se skóre měnilo znovu. Gebauer předvedl pěknou individuální akci, kterou chtěl okořenit gólem do prázdné brány. Při kličce gólmanovi jej však Kovalík stáhl k zemi a kopala se penalta.

K ní se postavil sám faulovaný, a i když jeho první ránu Kovalík vyrazil, na následnou dorážku téhož hráče byl krátký a Gebauer zavěsil nekompromisně pod břevno – 2:0.

V závěru první půle kopaly pokutový kop i Vítkovice po faulu Kuzníka na Jonka. Prokeš však s penaltou naložil ledabyle a jeho nepovedený dloubák by se dal nazvat spíše přihrávkou brankáři než střelou.

Po změně stran nejprve zahrozil opavský bek Mezera, ale z pětadvaceti metrů vypálil jen do ochranné sítě za bránou. O deset minut později vstřelili hosté z ojedinělé útočné akce kontaktní gól. Pilař přiťukl míč Lukášovi a ten parádně přeloboval Štenceka. Od té doby však byla pánem na hřišti opavská rezerva.

Nejprve Rubý skvělým pasem vysunul Továrka, ten se uvolnil na ofsajdové hranici a sám před Kovalíkem vypálil těsně vedle. O chvíli později vyzkoušel pozornost Kovalíka ranou z rohu šestnáctky Maléř a po něm neuspěl z výborné pozice ani Mezera, jehož střelu po zemi vyrazil Kovalík do zámezí. Když pak v závěru promarnili své vyložené šance Kubalák s Maléřem, bylo jasné, že další gól už nepadne.

Slezský FC Opava B – Vítkovice 2:1 (2:0)
Branky: 38. Hoza, 41. z pen. Gebauer – 57. Lukáš. ŽK: Pilař (Vítkovice)

Opava B, I. poločas: Štencel – Černohorský, M. Zagol, Hoza, Demel – Lavrovič, Macíček, Kuzník, Galvas – Gebauer, P. Zagol. II. poločas: Štencek – Mezera, M. Zagol (65. Macíček), Hoza, Rubý – Maléř, Pavlíček, Kuzník, Uvíra – Kubalák, Továrek. Trenér Lubomír Hrabina
Vítkovice: Kovalík – Jonek, Pilař, Prokeš, Taraba – Bystrý (46. Herák), A. Hruzík (69. Červeňák), Kovář (56. Dvořák), Lukáš – Kovařík, Blucha (46. Vítek). Trenér Tomáš Pohorelli