Slezané měli výborný vstup do zápasu. Hned po minutě hry vystihli špatnou rozehrávku domácích Ficek, narazil míč Prokešovi, ten obešel v šestnáctce obránce a křižnou střelou k tyči otevřel skóre. Opava mohla brzy své vedení navýšit, jenomže Radzinevičius ani v jednom ze dvou případů brankáře Heču nepřekonal.

V 16. minutě zahrávali domácí standardní situaci a Došek hlavou vyrovnal. O sedm minut později přišel sporný verdikt hlavního arbitra Býmy, který odpískal první ze dvou penalt. „Slovácko kopalo přímý kop, ve zdi trefilo Lumíra Sedláčka a sudí pískl ruku. Ta ale v žádném případě nebyla," zlobil se Jan Pejša. K zahrání pokutového kopu se postavil Došek, brankář Květon jeho pokus vyrazil, ovšem na dorážku už byl krátký - 2:1.

Do konce prvního poločasu Slovácko přidalo ještě dvě branky, nejdříve se po akci přes pravou stranu Opavy prosadil Kovář a gól na 4:1 dal z pokutového kopu Volešák. „Další penalta, co neměla být, Venca Zapletal jen odstavil hráče od balonu," kroutil hlavou asistent Josefa Mazury.

Už po půlhodině hry musel na opavské straně odstoupit ze hry Matěj Hrabina, jenž dostal loktem do nosu.

Ve druhém poločase viděli diváci ještě dva góly. Ten první vstřelil po pěkné akci Žmolík, druhý pak Uvíra, který naběhl na přímý kop Žmolíka a hlavou překonal brankáře Urbánka. „Mohli jsme i vyrovnat, jenomže sudí po faulu na Lokšu odpustil domácím penaltu," řekl Jan Pejša, celkově pak k zápasu řekl: „Slovácko bylo v prvním poločase lepším mužstvem, nicméně výsledek rozhodně neodpovídal dění na hřišti, dostat tolik branek jsme si nezasloužili. Ve druhé půli byla hra naprosto vyrovnaná."

Další přípravný duel čeká na Opavu v sobotu, kdy od 17 hodin hraje v Liptovském Mikuláši.

Slovácko – Slezský FC Opava 4:3 (4:1)
Branky: 16. Došek, 23. Došek (penalta, 27. Kovář, 45+2. Volešák (penalta) - 1. Prokeš, 64. Žmolík, 67. Uvíra
Opava: Květon – Hrabina (30. Wirth), Uvíra, Kuděla (61. Schaffartzik), Zapletal – Metelka, Ficek, Sedláček (61. Lokša) – Šrom (61. Žmolík), Prokeš – Radzinevičius (61. Swiech). Trenér Josef Mazura