I ve svém druhém přípravném zápase se fotbalisté Slezského FC radovali z vítězství. Na umělé trávě v Třinci porazili domácího účastníka druhé ligy 3:1. Všechny tři branky vstřelili svěřenci trenéra Josefa Mazury v úvodní pětačtyřicetiminutovce.

Opava začala dobře a po třech minutách se poprvé měnilo skóre. Sedláček vysunul Partyše, který odcentroval a Radzinevičius uklidil balon k tyči – 0:1. Po čtvrthodině mohli hosté vést už 0:2, ale střelu Coufala zastavila tyč.

Ve 24. minutě se Opava radovala podruhé, když Coufalův střílený centr uklidil do sítě Radzinevičius. „Kontrolovali jsme hru, Třinec nás ohrozil v prvním poločase snad jen po rohových kopech, kdežto my jsme měli šance,“ řekl záložník SFC Zdeněk Partyš.

Po jeho autovém vhazování a Radzinevičiusově přiklepnutí pálil ukázkově z voleje Grussmann – 0:3. Kromě těchto tří gólů ještě nebezpečně vypadaly akce Ficka a Grussmanna. „Mohli jsme vést i větším gólovým rozdílem,“ dodal Partyš.

Do druhého poločasu poslal trenér Josef Mazura novou jedenáctku. Třinci se podařilo po necelé hodině hry snížit hlavičkou Hanuse, který zužitkoval přesný centr Eismanna. „My jsme mohli potom naše vedení navýšit - Neubert se Schaffartzikem dvakrát nebezpečně hlavičkovali, skóre se už ale dokonce zápasu nezměnilo,“ uzavřel pozápasové ohlédnutí Partyš.

Další přípravný duel odehraje Opava ve středu v Nowe Rudě se Slaskem Wroclav. Tento zápas začíná v 16 hodin, o dvě hodiny dříve změří síly fanoušci obou táborů.

Třinec – Slezský FC Opava 1:3 (0:3)
Branky: 60. Hanus – 3. Radzinevičius, 24. Radzinevičius, 35. Grussmann
Opava, I. poločas: Novák – Coufal, Uvíra, Horka, Hrabina – Křeček, Sedláček, Ficek – Partyš, Grussmann – Radzinevičius. II. poločas: Novák – Zapletal, Riška, Švrček, Gréč – Wirth, Binar, Halaška – Žmolík, Schaffartzik - Neubert. Trenér Josef Mazura.