FOTBAL příprava: Uničov – SFC Opava B 2:5

První poločas úterního přípravného zápasu v Uničově se sice pro fotbalisty opavského béčka nezačal vyvíjet příliš dobře, ale svěřenci trenéra Lubomíra Hrabiny se za stavu 2:1 nevzdali a nakonec si dokráčeli pro nečekané vítězství 5:2.

27.7.2016

Ilustrační fotoFoto: Deník

Úvod hostům moc nevyšel. Brzy prohrávali a teprve po čtvrthodině hry se dalo říct, že se Slezané dostali do hry.

Opavští mladíci ovšem čelili mužstvu, jež v uplynulém ročníku MSFL do posledních kol bojoval o druhou příčku s Vítkovicemi a nakonec skončilo třetí. Silný kádr disponuje několika odchovanci Sigmy Olomouc.

Po změně stran však Uničovu sklapla čelist.

Petr Uvíra nejprve krásným gólem vyrovnal, když ve vápně vystřihl nůžky a balon putoval o tyč do brány. Střelecky ho pak doplnili Mako, Adam Helebrand a Mozol, takže se Opava mohla radovat z výhry v poměru 5:2.

„Vítězství proti takovému soupeři si moc cením. Vyhráli jsme zaslouženě," uvedl trenér opavského béčka Lubomír Hrabina.

Uničov – SFC Opava B 2:5 (2:1)

Branky Opavy: Adamovský, P. Uvíra, Mako, A. Helebrand, Mozol.
Sestava Opavy: Lasák (46. Muczka) – Vitoul, Metelka (46. Berger), Farský, Matěj Hrabina – Ivan (46. Večerek), A. Helebrand, Mozol, Pavelka (46. Mezera) – Uvíra (75. Ševčík) – Adamovský. Trenér: Lubomír Hrabina.

Autor: Petr Dušek

27.7.2016 VSTUP DO DISKUSE

Cestování do Hlučína komplikuje výluka

Ilustrační fotografie.

Zahrádkáři poděkují za úrodu

Spor o majetek Rothschildů bude řešit Ústavní soud

Potomci známého finančního rodu usilují na Opavsku stále o vrácení nemovitého majetku v Ludgeřovicích a Šilheřovicích.

Do Hradce přijede Olympic, Richard Müller a poprvé také Arakain s Lucií Bílou

Jeden z největších festivalových svátků na Opavsku je tady. Každoročně se na prostranství pod zámkem v Hradci nad Moravicí sjíždějí tisícovky lidí a vše zatím napovídá tomu, že nejinak tomu bude také letos.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?

MOL CUP: Prostějov - Opava 1:3

/FOTOGALERIE/ Opavští fotbalisté slaví postup do třetího kola MOL cupu. Nutno říci, že Prostějov pro ně nebyl lehkým soupeřem. Ještě osm minut před koncem svítil na tabuli nerozhodný stav. Vítězství hostům trefil z penalty Jan Schaffartzik.