FOTBAL: SFC Opava - Frýdek-Místek 2:1

Opava - (FOTOGALERIE, VIDEO) Třetí přípravný zápas, třetí vítězství, taková je bilance opavských fotbalistů v zimním přípravném období. V úterý na umělé trávě v Kylešovicích porazil výběr Radka Látala třetiligový Frýdek-Místek 2:1, tým který současný kouč Slezanů ještě nedávno trénoval.

21.1.2009

Slezský FC Opava - Fotbal Frýdek-Místek 2:1Foto: DENÍK / František Géla

„První poločas nebyl z naší strany špatný, ve hře bylo vidět několik dobrých momentů,“ pochvaloval si opavský trenér. Domácí se také dostali do vedení. Před brankou Lužného se nejlépe orientoval dorostenec Ihnatišin a otevřel skóre.

Pro druhá poločas udělali oba trenéři několik změn v sestavě. V 59. minutě se podařilo Frýdku vyrovnat. Kovalíka střelou k tyči překonal Lukáš Myšinský. Oba týmy měly poté další šance. Na opavské straně nastřelil břevno Kolínek, další zazdil Neubert.

V poslední minutě pak přišla akce Neuberta na jejímž konci byl Wedlich, který vstřelil vítěznou branku. „I když jsme vyhráli, tak s hrou ve druhé půli nemohu být spokojen. Byla v ní celá řada chyb,“ přiznal Látal a dodal:

„Hráči měli původně za dobrý výkon slíbený lehčí středeční trénink. Za hru ve druhé půli budou pořádně makat, zklamali mě,“ řekl rozhořčeně Látal. Nad otázkou, zda bral duel proti svému bývalému klubu prestižně se jen pousmál: „To ne, já chci vyhrát každé utkání.“

Slezský FC Opava – Frýdek Místek 2:1 (1:0)
Branky: 33. Ihnatišin, 90. Wedlich – 59. Myšinský. Rozhdočí: Proske. Diváci: 68
Opava: Kovalík – Uvíra, Cigánek (46. Kolínek), Mezlík (46. Horka), Horák – Robin Wirth – Krčmařík (59. René Wirth), Barteska (46. Kiša), Jelínek (46. Partyš) – Půda (64. Wedlich), Ihnatišin (46. Neubert)