V poločase bylo rozhodnuto

Favorit z Letné s přehledem vyhrál v Opavě. Fotbalisté opavské devatenáctky ve středečním zápase Dorostenecké ligy před zraky reprezentačního kouče nestačili na pražskou Spartu. Prohráli 0:3, když se vše podstatné stalo v prvním poločase.

20.5.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Opava nezačala špatně a v prvních dvaadvaceti minutách byla lepším týmem. Jenomže ve 22. minutě poprvé inkasovali, když střelu Pulkraba Lasák ještě vyrazil, ale míč si do vlastní sítě usměrnil Češek. Pražané do přestávky ještě dvakrát udeřili, v obou případech se mezi střelce zapsal Matěj Pulkrab.

Ve druhém poločase už diváci na hlavním opavském stadionu branku neviděli.

„V prvních dvaceti minutách to bylo z naší strany dobré, jenomže pak nastal obrat, kluci si mysleli, že to snad půjde samo. Jenomže opak byl pravdou. Sparta má velmi kvalitní tým a u nás to ukázala. Hrát dvaadvacet minut proti takovému družstvo je málo.

Dnes to bylo z naší strany špatné, hrát jako profesoři nemůžeme," zhodnotil trenér opavské devatenáctky Alois Skácel.

Slezský FC Opava U19 – AC Sparta Praha U19 0:3 (0:3)
Branky: 22. Češek (vlastní), 33. a 45. Pulkrab.
Opava: Lasák – Keller (46. Košárek), Farský, Češek, Matěj Helebrand – Rolný (46. Vicherek) - Večerek (46. Adamovský) Berger, Janetzký (66. Tesařík), Kirschner – A. Helberand. Trenér: Alois Skácel

20.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Opavské koupaliště. Ilustrační foto.

Opavské kulturní léto se rozloučí multižánrovým Koupákem

Pěstounská péče? Zájemců na Opavsku je málo

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

FOTOGALERIE,VIDEO/ Favorit z Opavy urval cenné vítězství nad Táborskem.  Slezany vysvobodil deset minut před koncem kapitán Žídek a jeho tým se minimálně do středečního večera vrátil do čela soutěže.

Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme pět holčiček a jedenáct chlapečků.