Devatenáctka vyválčila proti Slovácku bod

Opava /FOTOGALERIE/ – Starší dorostenci Slezského FC v sobotním duelu na hřišti za koupalištěm vybojovali bod v souboji s výběrem Slovácka. Hosté šli po půlhodině hry do vedení, ale následně skóre ve prospěch Opavy otočil dvěma parádními góly Machuča. Tým z Uherského Hradiště však vzápětí vyrovnal, a tak se oba celky rozešly smírně.

15.3.2014

Slezský FC Opava U19 – 1. FC Slovácko U19 2:2Foto: DENÍK / František Géla

Úvod zápasu patřil hostujícímu výběru, který byl na balonu lepší než Opava, vyhrával souboje a působil živějším dojmem. Hned po šesti minutách dostal dobrou přihrávku Machalík, jenže z hranice vápna pálil bez přípravy vysoko nad bránu. Krátce nato se z levé strany snesl centr na hlavu Zajíce, který však mířil těsně vedle. Pak to zkusil střelou z vápna Sadílek, ale opavští beci jeho pokus zblokovali na roh.

Opavští se ozvali až ve 28. minutě, kdy si balon z pravé strany potáhl do středu hřiště Lavrovič a střelou po zemi otestoval pozornost gólmana hostů. Na druhé straně ale přišel z kopačky Rusňáka další míč do vápna Slezanů, na zadní tyči zůstal nepokrytý Galuška a poslal Slovácko do vedení.

Ovšem uběhly sotva tři minuty a bylo srovnáno. Machuča si postavil míč zhruba na osmnácti metrech, z přímého kopu poslal balon přes zeď přesně k tyči a Vitásek byl bez šance – 1:1. Tempo hry se začalo stupňovat a v závěru první půle zůstal před brankou volný hostující Galuška, obránce Rubý však jeho gólovou dorážku zblokoval. V závěru prvního poločasu se v další slibné pozici objevil Zajíc, ale nedal.

Po změně stran byl aktivnější Slezský FC, když z dálky vypálil Lavrovič a jeho ráně mnoho nechybělo. Pak Opava zahrávala standardku, Wicker trefil břevno, ale míč se odrazil k Machučovi a ten parádní ranou zpoza šestnáctky do pravého horního růžku strhl vedení na stranu domácích – 2:1.

Hosté přidali na aktivitě a v 63. minutě se po chybě opavské obrany dočkali vyrovnání. I když s velkým štěstím. Domácí totiž míč vyhlavičkovali z brankové čáry, následně se balon dostal k Sadílkovi a jeho ránu jeden z opavských beků znovu zastavil před bránou, další Sadílkova dorážka už ale skončila v síti.

Třetí gól Slovácka měl na noze po Machalíkově vysunutí Zajíc, jenže ve dobré pozici minul a na druhé straně pálil vedle pravé tyče střídající Maléř. Definitivně mohl o osudu zápasu rozhodnout opět hostující Zajíc, který hlavičkoval sám z penaltového prostoru, ale naštěstí pro Opavu mířil nad, a tak Slezané získali v cestě za záchranou další bod.

„Dobrý bod," pochvaloval si opavský trenér Alois Skácel. „Hráli jsme proti běhavému soupeři, který dokázal být nebezpečný, byl výborný po fotbalové stránce. My jsme se mu vyrovnali bojovností a nasazením. Zatím to byl nejlepší tým, proti kterému jsme na jaře nastoupili." pokračoval v pozápasovém hodnocení kouč Slezského FC.

Opava byla nebezpečná ze standardních situací. „Máme na to hráče, kteří je umí kopnout. Dnes to ale ideální úplně nebylo," řekl Alois Skácel.

Opava si tak alespoň částečně spravila chuť za vysokou porážku v Brně. „Brno jsme si rozebrali. Tam to bylo takové to utkání, kdy se vám nedaří vůbec nic. Zbrojovce jsme k vítězství výrazně pomohli. Na dnešní utkání ale tato porážka neměla vliv, do zápasu jsme šli s čistou hlavou," uzavřel Skácel.

Slezský FC Opava U19 – 1. FC Slovácko U19 2:2 (1:1)
Branky: 33. a 56. Machuča – 30. Galuška, 63. Sadílek. Rozhodčí: Plesar – Neděla, Těšina. ŽK: Martinka (Slovácko)

Opava: Godula – M. Zagol, Macíček, Pavlíček, Rubý – Lavrovič, Rolný, Vicherek (46. Šindler), Wicker, Machuča – P. Zagol (80. Maléř). Trenér Alois Skácel
Slovácko: Vitásek – Holík, Ohnutek, Síleš, Martinka – Galuška, Sadílek, Křivánek (89. Martiš), Machalík (81. Suchý), Rusňák – Zajíc. Trenér Miroslav Hlahůlek

MSFL: Hlučín - Uherský Brod 1:2

Trápení hlučínských fotbalistů nekončí. V sobotu nestačili Slezané na nováčka z Uherského Brodu. Přitom ještě v poločase díky brance Krauta vedli 1:0.