FOTBAL: Slavkov B - Otice 3:5

Slavkov - Rezerva Slavkova nezopakovala čtvrteční vítězství 3:2 ze Žimrovic a v okresním derby s Oticemi prohrála 3:5.

15.5.2009

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Hned v úvodu se mohli ujmout vedení domácí. Bajgar však inkasoval příliš těžkou přihrávku, kterou nezpracoval. V jednadvacáté minutě se otvíralo skóre. Přízemní centr zprava podjel brankáři Kunzovi pod rukou a Valeček měl při dorážce snadnou úlohu.

O šest minut později vedli hosté už o dvě branky. Otický kanonýr Valeček si naběhl na dobrou přihrávku mezi dva obránce a neomylně zakončil. Prakticky záhy přišla chyba v defenzivě Slavkova, kterou potrestal opět kdo jiný než Valeček.

Domácí stihli ještě do poločasu snížit. Ve vápně hostí se balon poodrážel až ke Gavendovi a ten z pětky přehodil gólmana. Ve druhé půli nejprve přišel na řadu ve fotbale málo vídaný moment. „V šestáctce Otic byl jeden z hostujících hráčů zasažen míčem. Hlavní rozhodčí se domníval, že šlo o ruku a ukázal na značku pokutového kopu. Po domluvě s pomezním však své rozhodnutí odvolal,“ popisoval trenér Slavkova Martin Greipel.

Obě mužstva stačila v poslední čtvrthodině celého zápasu přidat po dvou gólech. Nejdříve se trefil Draisaitl. Po něm z voleje uklidil do sítě prudký centr Víchy Bajgar. Škrobánek sice zvyšoval na 5:2 pro Otice, jenže Bajgar stačil hlavou ještě prohru Slavkova zmírnit.

„Podle mého názoru vyhrály Otice zaslouženě. Dokud hráči nebudou dodržovat taktické pokyny, nemůžeme pomýšlet po úspěchu. Soupeř byl běhavější a asi chtěl více vyhrát,“ soudil Martin Greipel.

„Pro diváky se jednalo o velmi pěkný zápas, který splňoval parametry derby. Šance byly na obou stranách. Hrálo se nahoru dolů. Nám to tam padalo více a těší mě, že Valeček po zápase ve Velkých Heralticích zaznamenal druhý hattrick po sobě,“ chválil trenér Otic Marek Luzar.

Slavkov B - Otice 3:5 (1:3)
Branky: 42. Gavenda, 79. a 82. Bajgar – 21., 27. a 35. Valeček, 76. Draisaitl, 80. Škrobánek

Sestava Slavkova: Kunz – Kapitán (12. Cahel), Marek, Schneider, Šenk – Pavelek (75. Vícha), Binder, Mrůzek, Rohovský – Gavenda (81. Bodnár), Bajgar
Sestava Otic: Kořistka – J. Byrtus, Potíž, Poledník (20. M. Byrtus), Dlouhý – Cupák, Škrobánek, H. Luzar, Dzierža (66. Kostera) – Draisaitl (86. Rezner), Valeček

(dus)

15.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.