Fotbalisté Zlína začali aktivně a po čtyřech minutách se jako první osmělil zkušený Janíček, jenže jeho technickou střelu si mladý gólman Lasák pohlídal. Po čtvrthodině hry zvedali Opavští ruce nad hlavu po gólu Kuzmanoviče, radost z vedení jim ale sebral ofsajd.

Ševci zahrozili po ztrátě Jursy ve středu pole a rychlý brejk zakončil Koreš střelou vedle pravé tyče opavské brány. Na druhé straně Kuzmanovičovu ránu vyrazil Holý k Vackovi, jeho rána bez přípravy se však mezi tři tyče nevešla.

Zlín to nejčastěji zkoušel po levém kraji hřiště a agilní Koreš po rychlém kontru naservíroval míč Poznarovi, jenže toho zblízka skvěle vychytal Lasák. V poslední minutě první půle ale Slezský FC neubránil standardku, Fantiš dostal hodně prostoru a zblízka otevřel skóre.

Hned po změně stran si na Mozolův roh na přední tyč naběhl kapitán Žídek a tvrdou hlavičkou vyrovnal. Na hranici šestnáctky pak Vacek postoupil souboj s jedním ze zlínských hráčů, který upadl, a kopala se penalta. Míč si postavil Bartolomeu a poslal míč k levé tyči. Lasák si na balon sice sáhl, ale úplně zastavit tvrdou střelu nedokázal.

Pak se k odraženému míči ve vápně dostal Horka a jeho bomba z první rozvlnila jen boční síť zlínské svatyně. Následně Jordanovu střelu tečoval Simerský naštěstí pro Slezany jen do tyče. Opavští se snažili vyrovnat, Zlín však podnikal rychlé brejky a po jednom z nich kolem Swiecha pláchl Jordan, Lasákovi udělal kličku a poslal balon do prázdné brány – 1:3.

Slezskému FC se v závěru podařilo alespoň korigovat, když míč po Swiechově tečované střele skončil ve zlínské síti. Srovnat už ale Opava nedokázala, a Tipsport ligu tak odstartovala porážkou.

„Hrál se zápas ve svižním tempu. Mrzí mě, že jsme dostali branky po zbytečných chybách. Chtěli jsme v zápase bodovat, ať zůstaneme stále ve hře o dobré umístění. Bohužel to se nám nepodařilo," řekl opavský trenér Jan Baránek.

Slezský FC Opava - FC Fastav Zlín 2:3 (0:1)
Branky: 48. Žídek, 84. Swiech - 45. Fantiš, 50. Bartolomeu (pen.), 83. Jordan. Rozhodčí: Dubravský – Hanáková, Lakomý
Opava:
Lasák – Vacek, Simerský (75. Češek), Žídek (65. Swiech), Hrabina (46. Schaffartzik) – Grussmann (46. Duda), Jursa (46. Horka), Janetzký (46. Mozol), Fišer (46. Jurečka) – Kuzmanovič (46. Machálek), Pyclík. Trenér: Jan Baránek

Výsledek dalšího utkání skupiny C:
FC Zbrojovka Brno – SK Sigma Olomouc B 3:3 (1:2)
Branky: 9. Brigant, 87. a 89. obě z pen. Zoubele – 21. Hladík, 33. Ševčík, 60. Danis