První poločas začal vyrovnaně. Obě mužstva si vytvořila několik šancí, ale ani jedno z nich nedokázalo vsítit branku. Heralticím se to povedlo v sedmnácté minutě. Piatkevič si naběhl na zadní tyč a hostující gólman byl bez šance.

Renému Štěpánovi se podařilo ještě nastřelit tyč. Chvíli před přestávkou ale hostující Hlaváč vypálil ze dvaceti metrů, brankář Kubánek balon podcenil, a ten následně skončil v síti.

Ve druhé půli se nejprve Piatkevič probojoval do brankové příležitosti, a nezaváhal. Zanedlouho Vladimír Valchař přeloboval z hranice šestnáctky Radka Kříže a už to bylo o dva góly. Mezitím René Štěpán usměrnil svůj další projektil do tyče. V obrovských šancích selhali domácí Zvardoň s Bartusek.

Druhý jmenovaný se dokonce řítil sám na gólmana.

Zvardoň si však přece jen zlepšil reputaci, když deset minut před začátkem nastavení prokličkoval až do žimrovického vápna, obešel i brankáře a střílel do prázdné. Výsledkem 4:1 také utkání skončilo.

„Spálili jsme neskutečně moc brankových příležitostí. Jinak si myslím, že naše výhra je zasloužená,“ komentoval trenér domácích Rostislav Štěpán. „Vítězství Velkých Heraltic je spravedlivé. Domácí měli smrtící brejky. Další tři čtyři góly mohli ještě přidat,“ přidal pár postřehů gólman Žimrovic Radek Kříž.

Velké Heraltice - Žimrovice 4:1 (1:1)
Branky: 17. a 53. Piatkevič, 75. V. Valchař, 82. Zvardoň – 45. Hlaváč

Sestava Heraltic: Kubánek – Tesař, M. Štěpán, Mička – Ondra, R. Štěpán – Zvardoň, V. Valchař, M. Valchař (80. Vojáček), Žurek (75. Bartusek) – Piatkevič (70. Blažej)
Sestava Žimrovic: R. Kříž – Vícha, P. Fischer, Gajdoš, Římský (20. Péter) – M. Kříž, Šustek, Martinák, Heider (73. Swiech) – Hlaváč, P. Škrobánek (60. Hendrych)