FOTBAL: Velké Hoštice - Jakartovice 3:0

Velké Hoštice - (I. A TŘÍDA) Očekávané střetnutí I. A třídy mezi Velkými Hošticemi a Jakartovicemi skončilo vítězstvím domácích, kteří před vlastním publikem zvítězili poměrem 3:0.

2.4.2009

Ilustrační fotoFoto: Deník

Hoštice jdou do jarní části soutěže patřičně nabuzeny. Jak by také ne. Vždyť během zimní přestávky nelenily a postaraly se o několik velice zajímavých přestupů. Díky dobrému výkonu přejely průběžně druhé Jakartovice poměrně jasně.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, byli častěji u míče a hosté jen nakopávali. I kvůli tomu vznikly dva velice nebezpečné závary před hostující svatyní, ale gól z toho ještě nebyl. Ten se dostavil až s pětadvacátou minutou, kdy centr jednoho z Hoštických vypadl brankáři Janechovi z náruče a Fuss poslal balon do sítě.

V závěru poločasu měli hosté několik brejkových náznaků, ale scházela tomu dobrá finální přihrávka, takže vyrovnání na pořadu rozhodně nebylo. „Ze začátku druhého poločasu jsme si vytvořili jakýs takýs tlak, ale k ničemu to opět nevedlo,“ upřesnil trenér hostí Zdeněk Knopp.

V poslední dvacetiminutovce pak Velké Hoštice razantně přitvrdily, vytvořily si dobré příležitosti a po centru Davida už podruhé v zápase skóroval Fuss. V 85. minutě navíc po faulu gólmana Janecha na Martiňáka odpískal rozhodčí penaltu, kterou proměnil Čavera. Domácí si tak zajistili poměrně hladké vítězství nad jedním z favoritů soutěže a nejlépe nakročili k tomu, aby se odlepili ode dna tabulky.

„Hosté působili nesourodým dojmem. Naopak naše obrana hrála skvěle dirigována Danielem Kuttym. Vítězství 3:0 je zasloužené,“ komentoval pravý obránce Hoštic Lukáš Černín. Kouč Jakartovic Zdeněk Knopp tolik důvodů k radosti neměl. „Herně jsme propadli. Výhra hoštického celku je spravedlivá.

Nám se nedařilo ve finální fázi. Domácí měli v závěru několik výborných šancí a my můžeme být rádi za to, že jsme neprohráli třeba čtyři nebo pět nula,“ uzavřel.

Velké Hoštice - Jakartovice 3:0 (1:0)
Branky: 25. a 70. Fuss, 85. z pen. Čavera

Sestava Velkých Hoštic: Šajer – Černín, Kutty (85. Urban), Janecký, M. Pluschke – David, Čavera, Fuss, Piegřim – Martiňák (87. D. Směja ), T. Vožník (82. D. Pluschke)
Sestava Jakartovic: Janech – Jančura, Petr, Kavan, Schön (46. Vaculík) – Smuda, Hořínek, Fiala, Šrom – Böhm, Lhoťan (55. Stanko)

(dus, rob)

2.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Albert Kašpar (v popředí) s Vojtěchem Mrůzkem se letos stali evropskými šampiony do třiadvaceti let.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.