FOTBAL: Velké Hoštice - Jakartovice 3:0

Velké Hoštice - (I. A TŘÍDA) Očekávané střetnutí I. A třídy mezi Velkými Hošticemi a Jakartovicemi skončilo vítězstvím domácích, kteří před vlastním publikem zvítězili poměrem 3:0.

2.4.2009

Ilustrační fotoFoto: Deník

Hoštice jdou do jarní části soutěže patřičně nabuzeny. Jak by také ne. Vždyť během zimní přestávky nelenily a postaraly se o několik velice zajímavých přestupů. Díky dobrému výkonu přejely průběžně druhé Jakartovice poměrně jasně.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, byli častěji u míče a hosté jen nakopávali. I kvůli tomu vznikly dva velice nebezpečné závary před hostující svatyní, ale gól z toho ještě nebyl. Ten se dostavil až s pětadvacátou minutou, kdy centr jednoho z Hoštických vypadl brankáři Janechovi z náruče a Fuss poslal balon do sítě.

V závěru poločasu měli hosté několik brejkových náznaků, ale scházela tomu dobrá finální přihrávka, takže vyrovnání na pořadu rozhodně nebylo. „Ze začátku druhého poločasu jsme si vytvořili jakýs takýs tlak, ale k ničemu to opět nevedlo,“ upřesnil trenér hostí Zdeněk Knopp.

V poslední dvacetiminutovce pak Velké Hoštice razantně přitvrdily, vytvořily si dobré příležitosti a po centru Davida už podruhé v zápase skóroval Fuss. V 85. minutě navíc po faulu gólmana Janecha na Martiňáka odpískal rozhodčí penaltu, kterou proměnil Čavera. Domácí si tak zajistili poměrně hladké vítězství nad jedním z favoritů soutěže a nejlépe nakročili k tomu, aby se odlepili ode dna tabulky.

„Hosté působili nesourodým dojmem. Naopak naše obrana hrála skvěle dirigována Danielem Kuttym. Vítězství 3:0 je zasloužené,“ komentoval pravý obránce Hoštic Lukáš Černín. Kouč Jakartovic Zdeněk Knopp tolik důvodů k radosti neměl. „Herně jsme propadli. Výhra hoštického celku je spravedlivá.

Nám se nedařilo ve finální fázi. Domácí měli v závěru několik výborných šancí a my můžeme být rádi za to, že jsme neprohráli třeba čtyři nebo pět nula,“ uzavřel.

Velké Hoštice - Jakartovice 3:0 (1:0)
Branky: 25. a 70. Fuss, 85. z pen. Čavera

Sestava Velkých Hoštic: Šajer – Černín, Kutty (85. Urban), Janecký, M. Pluschke – David, Čavera, Fuss, Piegřim – Martiňák (87. D. Směja ), T. Vožník (82. D. Pluschke)
Sestava Jakartovic: Janech – Jančura, Petr, Kavan, Schön (46. Vaculík) – Smuda, Hořínek, Fiala, Šrom – Böhm, Lhoťan (55. Stanko)