Příběh, který se opravdu stal. Opavští fotbalisté měli v prvním poločase míč častěji na svých kopačkách, avšak z vedení se paradoxně radovali domácí.

Nejdříve se ale na druhé straně zastřelovali Wirth s Bírem, prvně jmenovaný minul Tomovu branku o tři metry, Bírova rána netrefila ani ochrannou síť. V 17. minutě se dral do zakončení Halaška, chtěl ještě odcentrovat, ale míč poslal vedle.

Domácí celek se rozjížděl pomalu, za což si vysloužil od svých příznivců pískot.

Po půlhodině hry vystřelil nad Daniel Nešpor a o dvě minuty později již Vlašim udeřila. Po pěkné akci vyšperkovanou patičkou vystřelil k tyči exsparťan Jungr a Květon byl bez šance – 1:0 a z opavského sektoru se začalo ozývat 'Horák ven'.

V poslední minutě první pětačtyřicetiminutovky přišla největší šance Slezského FC. Nejlepší hráč hostů Bíro rozjel akci, balon se přes Schaffartzika dostal na hlavu Halašky, ten ale ze dvou metrů minul odkrytou bránu.

V poločase se kouč Horák rozhodl ke střídání. Nepochopitelně ze hry stáhl výborného Bíra, kterého nahradil Klesnilem. Hned po rozehrání se odhodlal ke střele Gonda, jeho ránu se štěstím vytečovali domácí na rohový kop. Další šance Opavských na sebe nenechala dlouho čekat. Rána Halašky proletěla gólmanu Tomovi mezi prsty a skončila těsně nad brankou.

Jenomže přišla 59. minuta a faul Uvíry na rohu šestnáctky. K zahrání trestného kopu se postavil Jungr, odcentroval a míč zapadl za záda překvapeného Květone – 2:0. V 64. minutě se nadechl k velkému sólu Michal Gonda, probil se až na hranici šestnáctky, vystřelil a míč jen o milimetry minul Tomovu tyč.

V 70. minutě vzplanul opavský plamínek naděje. V pozici ležícího střelce umístil míč do sítě Klesnil. Hosté se snažili, avšak nervozita jim svazovala ruce a nohy, navíc v 81. minutě se prosadil Svátek a bylo zle 3:1. Opava již dohrávala ve velké křeči a s výsledkem se ji nic nepodařilo udělat, na základě ostatních výsledků sestoupila do MSFL.

„Věděli jsme, že Opava u nás bude hrát o holý život, a to se také potvrdilo. My jsme se ale na soupeře připravili, podařilo se nám hrát na brejky,“ začal hodnotit utkání trenér Vlašimi Roman Nádvorník. „Je mi líto Opavy, že druhou ligu opouští. Má skvělé zázemí, stadion, fanoušky,“ doplnil domácí kouč.

„V prvním poločase jsme měli více ze hry, bohužel jednu šanci, kterou jsme si vytvořili, se nám nepodařilo proměnit, naopak soupeř se trefil. Pro druhý poločas jsme udělali změny v rozestavení, začali hrát na tři útočníky, ovšem přišla chyba gólmana a pak už to byla z naší strany křeč,“ řekl po utkání trenér Opavy Jaroslav Horák.

„Pro Opavu je sestup tragédii,“ doplnil kouč Slezského FC. Na otázku zda bude ve Slezsku pokračovat, odpověděl: „Včas se vyjádřím.“ Bližší informace, včetně vyjádření zástupců města přineseme v nejbližších dnech.

FC Graffin Vlašim – Slezský FC Opava 3:1 (1:0)
Branky: 33. Jungr. 59, Jungr. – 70. Klesnil. Rozhodčí: Matějek – Kordula, Szarowski. Žluté karty: Štochl - Uvíra, Gonda, Přecechtěl. Diváci: 679.

Vlašim: Toma – M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor, Švamberg – Štochl, Pokorný, Jungr, Vebr – Petr (72. M. Veselý), Markovič (54. Svátek). Trenér: Roman Nádvorník
Opava: Květon – Uvíra, Cigánek, Čáp – Partyš, R. Wirth (70. Nepožitek), Bíro (46. Klesnil), Gonda, Schaffarczik – Halaška (73. Přecechtěl), Kočian. Trenér: Jaroslav Horák