Ten, kdo se těšil na kombinační fotbal, musel být zklamán. „Hrálo se na velmi těžkém terénu, který byl na hranici regulérnosti. Nějaké kombinace na něm vůbec vymýšlet nešlo a spíše se jen nakopávalo,“ charakterizoval střetnutí hájecký prezident Emil Vrchovecký.

Jeho tým se ale dočkal gólu již v 10. minutě. K odraženému míči se dostal na hranici šestnáctky Šubrt a střelou k tyči dal úvodní gól zápasu. O pět minut později mohli vést hosté již o dvě branky. Maloch po svém drzém průniku našel před brankou Trupla, ten z vyložené pozice trefil pouze spojnici tyče a břevna.

„Poruba nás poté trochu přitlačila a dočkala se vyrovnání,“ poznamenal Vrchovecký. Na centr z levé strany si naběhl zkušený Návrat a Ujfaluši byl bez šance – 1:1. Hosté kontrovali Konvičkou, jeho střelu ovšem domácí brankář vykopl na rohový kop.

Po deseti minutách druhého dějství šli Háječtí znovu do vedení. Po rohovém kopu se přesnou hlavičkou prosadil Matěj. Jeden z rozhodujících momentů utkání pak přišel v 78. minutě.

Hosté chtěli střídat a sudí posoudil počínání Malocha jako zdržování hry a po druhé žluté kartě ho poslal předčasně pod sprchy. Poruba pak svou přesilovku využila, měla několik šancí a dvě minuty před koncem po střele Fica vyrovnala. „Podle mě, kdyby nebyl vyloučený Maloch, tak vyhrajeme. I tak je pro nás ale bod cenný,“ zakončil šéf hájeckého klubu.

VOKD Poruba vers. Háj ve Slezsku 2:2 (1:1)

Branky: Návrat, Fico - Šubrt, Matěj. Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Matěj, Mihola (60. Surový), Nohavica, Hendrych – Maloch, Šubrt, Nádvorník, Konvička (75. Výtisk) – Trupl (88. Prokša), Janíček