Hradec nad Moravicí deklasoval fotbalisty Úvalna

HRADEC NAD MORAVICÍ -Fotbalisté Hradce nad Moravicí směle kráčí k vytouženému postupu. V sobotu na domácím trávníku deklasovali Úvalno 6:0, hattrickem se blýskl Jiří Pospěch, mladší bratr sparťanského obránce Zdeňka.

28.5.2007

Hradečtí fotbalisté na domácím trávníku jasně přejeli v sobotu Úvalno. Svého soupeře rozstříleli vysoko 6:0.Foto: DENÍK/Vladimír Žurek

Domácí byli pasováni před zápasem do role velkého favorita. Svou úlohu náležitě plnili. Od prvních minut byli jasně lepším týmem. „To ano, avšak nebyli jsme schopni vstřelit gól, ani z těch největších gólovek,“ krčil rameny jeden z hradeckých koučů René Černohorský.

Již ve 3. minutě byl v pokutovém území hostů sražen Pospěch a kopala se penalta. Sám postižený ale míč poslal do břevna. O tři minuty tentýž hráč trefil tyč, stejně si vedl i Gajdoš s Mičkalem. V 16. minutě se ale Hradečtí dočkali. Pospěch si naběhl na centrovaný míč a hlavou se nemýlil – 1:0.

Domácí dále pokračovali ve svém ofenzivním snažení. Sérii narážeček s Pospěchem proměnil ve druhý gól Mičkal. „V těchto fázích zápasu jsme hráli jako podle fotbalové učebnice, škoda jen těch zahozených příležitostí,“ litoval trenér. Nicméně do poločasu padly ještě dva góly. Po přihrávce Besty zvyšoval Pospěch na 3:0 a tři minuty před půlí se trefil Cviertna.

Hosté se dostali na dostřel Puchkého branky v prvních pětačtyřicetiminutovce jen jednou, a to ještě jejich snažení zastavila kaluž vody, pozůstatek pětiminutového lijáku. Ve druhém poločase si Hradec svůj náskok pohlídal a dalšími dvěma góly upravil na konečných 6:0. Mezi střelce se zapsali Besta a Pospěch. „Splnili jsme roli favorita, nyní musíme tohle vítězství potvrdit v dalších zápasech. Závěr soutěže se blíží, a tím sílí i větší tlak na hráče,“ zakončil spolupracovník Rostislava Poláčka na hradecké lavičce.

Hradec nad Moravicí: Puchký – Besta, Cviertna, Šulc (70. Schneider), Kuděla – J. Eller (80. May), Černý (60. O. Eller), Mičkal, Gajdoš – Lebica, J. Pospěch.

28.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
AUTOMIX.CZ
49

Na hřišti dokáže zaujmout fotbalový záložník Petr Zapalač nejen dobrými výkony, ale také vizáží. Jeho tělo zdobí řada tetování, celkově jich má dvaadvacet.
4

Petr Zapalač? Kérky se staly součástí jeho života

Lidé stále vyřizují pasy, na úřadech v Kravařích nebo Hlučíně se tvoří fronty

V čekárně na hlučínském i kravařském úřadě si lidé počkají déle než v minulém roce. Stoupl totiž počet lidí, kteří si tam vyřizují cestovní pasy.

Skanzen v Malých Hošticích láká návštěvníky během prázdnin

Malohoštický skanzen bude i v letošním roce otevřen pro veřejnost každou neděli od 14 do 18 hodin během celých prázdnin.

Býk napadl člověka

Záchranáři ve středu večer museli vyjíždět do Hradce nad Moravicí-Benkovic. Okolo půl šesté zde totiž třiašedesátiletého muže napadl býk.

FOTBAL příprava: Skalica - Opava 1:2

Na kvalitním trávníku v Hovoranech čekal opavské fotbalisty další soupeř přípravy - účastník druhé nejvyšší slovenské soutěže MFK Skalica. Slezané díky gólům Simerského a Mareše vyhráli 2:1.