Hradec nad Moravicí stvrdil postup jasnou výhrou

ZLATNÍKY - Jasným vítězstvím potvrdili fotbalisté Hradce nad Moravicí postup do I. A třídy. Ve šlágru posledního kola zvítězili v přímém souboji na hřišti Zlatník o tři branky. Dvěma góly se zaskvěl Pospěch.

20.6.2007

Hradecký útočník Jiří Pospěch se výraznou měrou podílel na postupu svého týmu do I. A třídy, stejně tak Jakub Eller (na snímku).Foto: DENÍK/Vladimír Žurek

Za slunečného počasí si v nedělním dopoledni našly na fotbal cestu čtyři stovky diváků. A početná ekipa hostujících fanoušků měla velmi brzo důvod k radosti. Po nevinném souboji u půlící čáry rozehrál v páté minutě trestný kop Cviertna, míč posadil na hlavu Pospěcha a bylo to 0:1. O dvě minuty později domácí kontrovali, Prejda však v nadějné pozici netrefil.

Hradečtí lépe kombinovali a druhou branku mohl v 11. minutě přidat Černý, Zlatničtí zachraňovali na poslední chvíli. Domácí se přes dobře organizovanou obranu hostí prosazovali jen těžko, do šancí se dostávali jen po standardních situacích. Největší naděje jim svitla ve 23. minutě. Z trestného kopu se do míče opřel Uvíra, orazítkoval jen břevno. „Zápas hodně ovlivnil první gól. Hostím stačila k postupu remíza a prezentovali se velmi dobrou obrannou hrou. Když se jim podařilo tak brzo dát branku, tak se ještě více stáhli a čekali na brejk,“ hodnotil trenér domácích Libor Roškot.

Druhá půle začala solidní šancí domácích, ale udeřilo na druhé straně. Po rychlé akci z levé strany byl v pokutovém území první u míče Pospěch a pohodlně skóroval – 0:2. Od té chvíle již Hradec na hřišti dominoval a s lehkostí se dostával do dalších příležitostí. V 71. minutě se do sóla vydal Kuděla a Vrána potřetí lovil míč ze sítě. Za osm minut sice domácí korigovali, když po rychlém rozehrání autu se hlavou prosadil Prejda, ale Hradec drama nepřipustil.

Pět minut před koncem dostal ideálně míč do běhu Schneider a perfektní ranou k tyči uzavřel skóre na 1:4. „Na zápas jsme se připravovali celý týden, hodně nám pomohl první gól, po kterém jsme se uklidnili. Hned po nástupu do druhého poločasu jsme přidali druhý a myslím, že bez větších problémů dokráčeli k vítězství,“ řekl po zápase vedoucí hradeckého mužstva Rostislav Poláček. „Oslavu jsme žádnou raději neplánovali, abychom to nezakřikli. Hrozně rád bych touto cestou poděkoval fanouškům, kteří přijeli nejen na tento zápas, jejich podpora byla cítit,“ uzavřel.

20.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Pohřešovaná Helena Kanalošová z Frýdku-Místku.

Policisté hledají dívku z dětského centra

Opavské koupaliště. Ilustrační foto.

Opavské kulturní léto se rozloučí multižánrovým Koupákem

Pěstounská péče? Zájemců na Opavsku je málo

Převzít do péče dítě o to má v Opavě zájem jen velmi málo rodin. Například v loňském roce se jich přihlásilo pouze devět, z toho dvě měly zájem jen o péči na přechodnou dobu

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

FOTOGALERIE,VIDEO/ Favorit z Opavy urval cenné vítězství nad Táborskem.  Slezany vysvobodil deset minut před koncem kapitán Žídek a jeho tým se minimálně do středečního večera vrátil do čela soutěže.