Oldřišov nervózní zápas otočil

OLDŘIŠOV - Trenéři pokřikující na sebe, fotbalisté častující se nadávkami nejhrubšího zrna a spílající divoce rozhodčímu. Také takový byl kolorit vypjatého utkání mezi Oldřišovem a Slavií Opava.

2.5.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Žurek

Fotbalisté Oldřišova si v dalším utkání I. A třídy připsali na své konto v bojích o postup další důležité vítězství, když porazili opavskou Slavii v poměru 3:2. Do utkání vstoupili lépe domácí. Jejich první šance přišla v 5. minutě, ale Hartoš střílel vysoko nad.V11. minutě z hranice pokutového území pálil opavský Žurek, brankář Anděl si s jeho pokusem poradil. Ve 24. minutě mohli jít domácí do vedení, ale po centru z pravé strany nikým nekrytý Harasim trefil stojícího brankáře. O deset minut později podnikla Opava rychlý protiútok. Balon zatáhl po pravé straně Žurek, přetaženým centrem našel v pokutovém území nabíhajícího Kořistku, ale ten balon ideálně netrefil.

Do šaten šla obě mužstva za nerozhodného stavu 0:0. Zápas hraný v solidním tempu měl v první půli velmi dobrou úroveň. Také ve druhém poločase se obě mužstva hnala do útoku. Po rychlé kombinaci se v 54. minutě dočkala vedení opavská Slavia. Žurek na hranici pokutového území přisunul míč Kokoškovi a ten se tvrdou ranou k tyči nemýlil. O dvě minuty později prohrával Oldřišov již o dvě branky. Po levé straně proběhl mezi zkoprnělou obranou Otýpka, přihrál na malé vápno Sedlářovi a ten bez problému dopravil míč do sítě. V 68. minutě podklouzl v souboji s jedním z domácích hráčů Žurek a nepříjemně svého protivníka trefil. Po druhé žluté kartě byl vyloučen. O pět minut později přišel další ze sporných momentů. Do pokutového území vletěl Utěšený, byl sražen jedním z hostujících obránců a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Jeho exekuce se chopil Pardy a přesnou střelou snížil na 1:2. Hráči Slavie se však více než na hru soustředili na diskuse s chaoticky pískajícím rozhodčím. Za jednu z ostrých nadávek na jeho adresu viděl červenou kartu v 82. minutě také Sedlář. O čtyři minuty později rozehrávali domácí přímý volný kop. Balon si připravit technicky výborně vybavený Pardy. Jeho nadýchaný oblouček sice trefil spojnici tyče a břevna, ale do prázdné branky vrátil odražený balon Utěšený – 2:2. V nastaveném čase dokonali domácí obrat. Po rychlém protiútoku dostal přihrávku do běhu střídající Šturma, nikterak se nerozpakoval a přízemní ranou vystřelil Oldřišovu tři body za vítězství 3:2. „Dnes to byl vyrovnaný zápas, který se výsledkově lámal až v posledních minutách, ve kterých jsme šťastně rozhodli o našem vítězství. Slavia dnes byla vynikající,“ podotkl k utkání domácí trenér Bořucký. Hostující kouč se odmítl k zápasu vyjádřit.

Oldřišov: Anděl – Urban, Blahetka, Hřivňacký, Utěšený – Ulička (68. Samson), Bořucký, Pardy, Žídek (80. Šturma) – Hartoš, Harasim (80. Konečný). Slavia: Fišer – Otípka (84. Michal), Kokošek, David, Stoniš – Stařeček, Čelůstka R., Kořistka, Sedlář – Žurek, Čelůstka P. (80. Mooc).

2.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Do dvacátého ročníku Selské Hubertovy jízdy v Mikolajicích se letos zapojilo rekordních 108 koní.
67

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.