V zápase o čest zvítězily Žimrovice

ŽIMROVICE - V posledním kole I. B třídy, ve kterém se utkaly sestupující Žimrovice s Komárovem, byl k vidění bezstarostný fotbal s mnoha brankami. Lépe rozlučku se sezonou zvládli domácí a vyhráli 5:2.

19.6.2007

Fotbalisté Žimrovic se s první B třídou rozloučili vítězstvím nad Komárovem. Foto: DENÍK/Vladimír Žurek

Přitom to tak dlouho nevypadalo. Prvních pětadvacet minut byli lepší hosté, kteří i bez několika hráčů základní sestavy lépe kombinovali a vypracovali si několik šancí. Jenomže ve 25. minutě hosté zahráli špatně ofsajdsystém, po levé straně utekl Hendrych a Ondřej zavěsil - 1:0. O dvě minuty později se situace přes kopírák opakovala z druhé strany, tentokrát byl šťastným střelcem Horáček.

Poločasovou lekci z produktivity uzavřel ve 40. minutě proměněnou penaltou Škrobánek. Tři minuty po přestávce mohlo být pro hosty ještě hůř, na branku se řítil Horáček, ale tentokrát se vyznamenal Helfert, stejně jako proti stejnému hráči o tři minuty později. V 58. minutě to ale bylo o čtyři branky, když na půlící čáře chyboval Jelenek a Horáček si vychutnal svůj druhý gól. O čtyři minuty později se konečně prosadili hosté a Jelenek snížil. V 71. minutě to bylo již o dvě branky.

Pírek vyslal kolmici na Klementa, ten chytře pustil Jelenkovi, který obešel dva domácí obránce a nechytatelně trefil k tyči. Poslední slovo však měli domácí, kdy po dalším nedorozumění v obraně situaci hasil penaltovým zákrokem Helfert a Ondřej se z jedenáctky nemýlil - 5:2. „Utkání rozhodl první poločas. Většinu času jsme byli lepší, ale fatální chyby nás srazily do kolen. Domácí si vypracovali tři šance a všechny skončily gólem. Na zvrat už jsme neměli síly, absence šesti hráčů základní sestavy byla hodně znát,“ hodnotil hrající trenér Komárova Daniel Matyášek.

Žimrovice: Matýsek – Škrobánek, Péter, Kříž Martin, Swiech, Hendrych (67. Římský), Šustek, Schneider, Kříž Ladislav (83. Kříž Radek), Ondřej, Horáček Komárov: Helfert – Švacha, Hlaváček, Kyjovský, Rádek, Klement, Lestly, Kostřiba, Pírek, Jelenek, Staněk.

MSFL: Hlučín - Uherský Brod 1:2

Trápení hlučínských fotbalistů nekončí. V sobotu nestačili Slezané na nováčka z Uherského Brodu. Přitom ještě v poločase díky brance Krauta vedli 1:0.