Hradec šlape, znovu tři body

Fotbalisté Hradce přijeli k zápasu s pětičlennou záložní řadou a pouze jedním útočným hrotem, ale s cílem odvézt si všechny tři body. „V útočné fázi jsme docela silní, náš problém je spíše v obranné činnosti, dostáváme příliš mnoho branek,“ uvedl před utkáním hradecký kouč Karel Štěpán.

27.8.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

A jeho slova se začala do puntíku naplňovat. Hosté začali lépe, vycházeli ze zabezpečené obrany a svého soupeře přehrávali. Ve dvacáté minutě se k odraženému míči v pokutovém území Heřmanic dostal útočník Gargoš a z otočky prostřelil domácího gólmana.

Pak ale otěže zápasu převzali Heřmaničtí a stále více tlačili soupeře na jeho polovinu hřiště. Ale obráncům se za pomoci obětavé zálohy dařilo domácí výpady likvidovat. Minutu před přestávkou naopak utekl hradecký Gargoš, v pokutovém území byl stažen a sudí bez váhání nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Havelka.

Počátek druhého poločasu patřil opět hostujícímu Hradci. Neuběhly ani dvě minuty, na centr po rohovém kopu si naběhl agilní Gargoš a zajistil hostům tříbrankový rozdíl. Hradecké hráče toto vedení trochu ukolébalo a začali kupit chyby. Hned v padesáté minutě využili Heřmaničtí nedorozumění mezi hostujícími obránci a zblízka se poprvé trefili do černého.

Za dalších pět minut to už bylo jen o jediný gól. Domácí hráč utekl po levém křídle. Všichni, včetně hradeckého brankáře Součka mysleli, že bude centrovat. Ale míč se překvapivě stočil k první tyči a zapadl do branky. Naštěstí hostujícím hráčům vycházely standardní situace.

Po zahrání rohového kopu nejvýše vyskočil Havelka a hosté vedli 4:2. Domácí však nechtěli prodat kůži lacino. Čtvrt hodiny před koncem využili chyby Součka, který špatně vyboxoval vysoký míč. Trefit prázdnou bránu už nebyl problém.

Hradečtí se však v závěru zápasu semkli a Heřmanice už prakticky k ničemu nepustili. Naopak sami měli ještě dvě slibné příležitosti, ale jak Pospěch, tak Černý nemířili přesně.

„Jsme rádi za tři body. Dáváme sice hodně gólů, ale taky hodně inkasujeme. Za poslední dva zápasy jsme dostali šest branek, takže nejsme nespokojeni s obrannou hrou. Vždycky dostaneme vlastními chybami soupeře do hry. Jako bychom znervózněli a pak hrajeme v křeči,“ ohodnotil výkon svého mužstva trenér Hradce Karel Štěpán.

Heřmanice – Hradec nad Moravicí 3:4 (0:2)
Branky: Janda 2, Michalák - 20. Gargoš, 44. Havelka (pen.), 47. Gargoš, 60. Havelka
Sestava: Souček – Eller, Reichel, Levica, Černý O. – Martiňák, Schreier, Pospěch (75. Hlaváč), Černý J., Havelka – Gargoš
(hab)
27.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.