I.A TŘÍDA: Souhrn 10. kola

Kraj – O zajímavé momenty ve víkendových zápasech I. A třídy nebylo rozhodně nouze. Třeba bohuslavičtí fotbalisté měli dobře rozehrané utkání v Bílovci. Dokonce vedli o dva góly, ale o náskok přišli, zahodili dvě penalty a nakonec prohráli.

19.10.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jan Ježdík

Polanka – Šilheřovice 6:1 (5:0)

Po čvrthodině utkání v Polance bylo o vítězi zápasu jasno. Domácí celek dal čtyři branky a slib kouče Polanky Lubomíra Adlera byl splněn. „Proti Šilheřovicím se pokusíme o absolutně ofenzivní fotbal. Uvidíme, co z toho vznikne,“ říkal před utkáním domácí stratég.

„Naše vystoupení v Polance vůbec nechápu. Doma v přáteláku s Baníkem udržíme nulu více než jeden poločas, ale tady jsme dostávali jednu branku za druhou. Chlapci tenhle duel nezvládli především v hlavách,“ zlobil se po utkání kouč Šilheřovic Rudolf Tesař.

„I přes mnohé naše přehmaty musím a chci domácím poblahopřát. Polanka hraje krásný kombinační fotbal plný pohybu,“ uzavřel trenér Šilheřovic.

Branky: 7. a 13. Cirkl, 1. Kaluža, 8. Vyležík, 27. Planka, 84. Pliska – 80. Dziak. Rozhodčí: Bednář – Klimek, Herda. ŽK: Cirkl (Polanka). Diváci: 200
Šilheřovice: Fiala – Novák, Jakubec, Volný, Sládek – Bittner, Roman Redzina, Ničman, Petr Redzina – Dziak, Bílek (64. Kulčár)

Štěpánkovice - Krásné Pole 2:0 (1:0)

Domácí fotbalisté měli zápas pod kontrolou od úvodních minut. Do vedení je poslal spílmachr Martin Sebrala. Krasné Pole se dostalo k výraznému ohrožení Volného branky jen v jednom případě, kdy útočící hráč hlavičkoval do břevna. Druhou branku vítězů přidal Benek, ještě před tím ale zahodil velkou šanci Smažík.

„Měli jsme po celé utkání navrch. Škoda, že se nám podařilo vstřelit pojišťovací branku dříve. S výsledkem i výkonem jsem ale spokojen,“ ohlédl se za utkáním kouč Štěpánkovic Radek Prasek.

Branky: 20. Sebrala, 65. M. Benek
Štěpánkovice: Volný – Heider, Procházka, T. Harazim (10. M. Harazim ), M. Benek, - D. Benek, Kurka, Sebrala, Liška (90. B. Benek) – Smažík, Lukovics (80. Václavík)

Ludgeřovice – Bolatice 1:0 (0:0)

Výstavní rána domácího Gelnara rozhodla o tom, že tři body zůstaly v Ludgeřovicích. „Chtěli jsme si přivést domů bod, ale kvůli naší chybě se nám to nepodařilo,“ smutnil trenér Bolatic Josef Kotík.

Na domácí straně panovala spokojenost. „Bylo to velice vyrovnané a bojovné utkání. O ten jeden gól jsme byli lepší,“ doplnil trenér Ludgeřovic Libor Fryč.

Branka: Gelnar
Ludgeřovice: Janoš – Gelnar, Fejerčák, Fico, Hanzlík – Kolasa (80. Reiský), Nagel, Horák, Beránek (87. Adamec) – Kadlčík (46. Sigmund), Gašparík
Bolatice: M. Bortlík – Kretek, Sněhota, Ballarin, Z. Duda – Kotík, Teplý, Vehovský, Balarin, Jašek – Florián (81. V. Duda)

Mokré Lazce – Slavkov 2:0 (2:0)

Prvních deset minut zcela určilo ráz tohoto utkání. Hosté inkasovali dvě branky a přišli o jednoho svého hráče. Král si za protesty vysloužil druhou žlutou kartu a musel do sprch. „Byl to hrozný vstup do utkání, který bohužel o všem rozhodl, pak už jsme se zlepšovali a ve druhém poločase jsme byli lepší, ale už nám to nebylo nic platné,“ zlobil se trenér Slavkova Tomáš Onderka.

Naopak František Marec si první minuty užíval: „Byli jsme hodně koncentrovaní, vlétli jsme na soupeře a dali rychlou první branku, pak jsme kopali penaltu a nakonec ještě museli hosté dohrávat o deseti hráčích, jen je škoda, že jsme toho nevyužili a nepřidali další góly.“

Branky: 2. a 5. Adamčík
Mokré Lazce: Golinský – Ciminga, Čelůstka, Rozhon, Hrubý (67. Novák) – Garba, Holoubek, Adamčík, Žurek (85. Kratochvíl) – Klekner (55. Muzička), Kaspřík
Slavkov: Holuša – Obludník, Cahel (75. Klement), Dušek, Bahr – Dietrich (70. Gavenda), Král, Honěk, Hruška (60. Kubín), Borunský – Malček

Bílovec – Bohuslavice 3:2 (1:2)

Velmi zajímavé utkání sledovali diváci v Bílovci. Bohuslavice šly do vedení díky trefě Heiduka. O pár minut později neproměnil za hosty penaltu Buchta, což nemuselo tolik vadit, jelikož po půl hodině hry se trefil Strýček. Domácí se nemohli dostat do zápasu a opět darovali hostům pokutový kop, kteří jej znovu neproměnili, tentokrát selhal Krupa.

„V prvním poločase jsme mohli vést klidně 5:0, ale zahazovali jsme příležitosti, a navíc jsme nedokázali proměnit penaltu. Já chtěl kopat jak tu první, tak tu druhou penaltu, ale Buchta i Krupa mě ujišťovali, že oni branku dají. Nepovedlo se,“ lituje hrající trenér Bohuslavic Tomáš Pohorelii.

Hosté však svých zaváhání hořce litovali, jelikož Bílovec ve druhém poločase hru vyrovnal, a podařilo se mu dokonce otočit skóre.

Branky: Darda, Malý, Dvořák - Heiduk, Strýček
Bohuslavice: Juchelka – Buchta, Hrubý, P. Kocián, Krupa – Štefek, Pohorelii, Sommer (J. Kocián), Heiduk (85. Paleta), Strýček - Dihel

Kobeřice – Velké Hoštice 2:3 (1:2)

Vývoj utkání nejlépe vystihují slova trenéra domácích Pavla Harazima: „Bylo to vyrovnané utkání, kde jsme však udělali 3 velké chyby a soupeř je dokázal trestat. Oni dávali branky velmi snadno, kdežto my jsme se na ně velmi nadřeli.“

Branky: Boček 2 – David 2, Čavera
Kobeřice: Stříbný – Halfar (10. Mrovec), Janík, Buchta, J. Stuchlík – Boček, Bitomský, Harazim, P. Stuchlík, - Hlavenka (60. Komárek), Čujek

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.