I.B TŘÍDA: Slavkov - Jindřichov 6:0

Slavkov - Jednoznačnou záležitostí byl zápas I. B třídy ve Slavkově. Domácí tým, vedoucí celek soutěže, si poradil s přehledem s Jindřichovem. Dal mu šestku a upevnil si vedení v soutěži.

12.11.2009

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

První poločas rozjeli domácí v pekelném tempu a po pár minutách mohli jít do vedení, když Král našel v pokutovém území Kubína, který však v rozhodujícím okamžiku míč minul. Gólu se domácí dočkali až ve 20. minutě, když Malček dostal míč do nohy na hranici šestnáctky a s velkým přehledem obešel brankáře a zakončoval do prázdné branky.

Jindřichov se ještě ani neoklepal z prvního gólu a jeho brankář lovil míč ze své sítě podruhé. Malček opět využil mezery mezi obránci a i podruhé si dokázal poradit s gólmanem a skórovat do odkryté branky.

„Měli jsme hodně šancí, hrálo se jen na jednu branku a bylo jen otázkou času, kdy přidáme další góly,“ komentoval jednoznačnou první půli trenér Slavkova Tomáš Onderka.

I druhý poločas ovládl Slavkov a hned v 55. minutě to potvrdil gólem. Skvěle sehraný signál rozehrání rohu na zadní tyč přinesl Bahrovi vyloženou příležitost, kterou proměnil v další gól.V 62. minutě se vydal do útoku Nevlud, který si pohrál s obranou hostí, a i když jeho pokus neskončil v síti, pomohl mu z druhé vlny Hruška a míč dorazil.

Další trefu přidal Slavkov v 72. minutě, kdy přetažený centr našel Malčeka, který nebýt břevna završil svůj hattrick, to však vůbec nevadilo, jelikož před bránou číhal ještě Obludník, jenž zaskočil za své kolegy z útoku a míč odražený od břevna pohodlně uklidil do brány.

Debakl byl tedy na světě a to ještě nebylo v podání Slavkova všechno, o tři minuty později se po přihrávce Bahra opřel do míče Nevlud a i přesto, že jeho rána mířila doprostřed brány, měla takovou razanci, že ji gólman nemohl zastavit – 6:0.

Paradoxně to byli právě hosté, kdo měl poslední velkou šanci utkání, a to v 80. minutě, kdy byla odpískána penalta, ale tu neproměnili. „Pohodlné vítězství, soupeř měl jedinou šanci a tu nevyužil, my jich měli spoustu a dokázali jsme z nich skórovat,“ prohlásil spokojený trenér Tomáš Onderka.

Slavkov - Jindřichov 6:0 (2:0)
Branky: 20. a 27. Malček, 55. Bahr, 62. Hruška, 72. Obludník, 75. Nevlud
Slavkov: Holuša – Obludník, Cahel, Dušek, Hanák – Bahr, Král (70. Borunský), Hruška, Kubín (65. Rohovský) – Malček, Nevlud (80. Kremser)

Petr Večeřa

12.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vzniká nová učebnice přírodopisu Hlučínska

Národní památník II. světové války v Hrabyni. Ilustrační foto.

Po stopách neznámého plukovníka Viléma Dvořáka aneb zkuste zachránit Hrabyni!

Mzdy v dopravním podniku by mohly vzrůst od příštího roku

Po řidičích meziměstských linek se zvýšení mezd domáhají také řidiči dopravních podniků. Ani řidiči Městského dopravního podniku Opava (MDPO) nejsou výjimkou.

V Děhylově muže srazil vlak

Ve středu, krátce před jednou hodinou ranní, vyjížděli záchranáři k železnici do Děhylova. Vlak se zde střetl s jednatřicetiletým mužem.

Co nevíte o Švédské kapli?

/POZVÁNKA/ Gotickou kapli sv. Kříže nechal vybudovat vévoda Přemek Opavský v roce 1390. Přízvisko „švédská“ získala v souvislosti s událostmi třicetileté války.

Pustá Polom skládá tým na novou sezonu

Po ročním účinkování v divizi se Pustá Polom opět vrací do krajského přeboru. Novým trenérem se stal Petr Souček, jemuž se pod rukama mění i kádr. Někteří fotbalisté totiž nižší soutěž hrát nechtěli a odešli.