Trenéru Jiřímu Bartlovi začala premiéra na lavičce Hlučína hořknout již od prvních minut. Hosté svým vysunutým pressingem nutili domácí k chybám v rozehrávce. V 11. minutě se poprvé o slovo přihlásil kanonýr Simr, míč po jeho střele si cestu mezi tři tyče nenašel, o pár okamžiků později pálil nad Kostečka.

Ve 23. minutě zakončoval v pádu znovu Simr, jehož rána byla sražena na rohový kop. Čtyři minuty na to se zrodil první gól. Simr si pohrál s Ulmou, kterému udělal dokonalé školení, nahrál na šestnáctku Kostečkovi, který nedal Václavíkovi šanci.

Hlučín obdržená branka ještě více rozhodila. Jeho hráči si nebyli schopni na metr přesně přihrát a brankář Doležal na druhé straně musel zívat nudou. Až v poslední minutě prvního dějství se přece jen domácí pokusili o kloudnou akci. Zahálka rozjel útočnou akci, míč se dostal k Vojtěchu Schulmeistrovi, jehož centr poslal hlavou vedle Mozol.

Hlučínská mizérie pokračovala i ve druhém dějství. Vše vyvrcholilo okolo padesáté minuty, kdy Spartak zahrával dvě standardní situace a po obou se radoval ze vstřelení gólů. Nejdříve kopal Jasanský a Nesvadba přeskočil i Václavíka – 0:2. Za další dvě minuty posílal míč do vápna Kostečka a zkušený Nesvadba zvyšoval již na 0:3, a bylo rozhodnuto.

Trápení Hlučína pokračovalo i v dalších minutách. Svěřenci kouče Bartla nebyli schopni nic vymyslet. Až minutu před koncem se i domácí dočkali branky. Po rohovém kopu Bartošáka upravil na konečných 1:3 Petr Bogdaň.

„Z utkání jsme měli obavy, ale ty se nakonec nenaplnily,“ usmíval se po utkání kouč Sezimova Ústí Luboš Zákostelský. „Chtěli jsme vysokým pressingem narušovat rozehrávku domácích, a to se nám také dařilo. Pomohl nám první gól z prvního poločasu,“ pokračoval hostující kouč a dodal: „Ve druhé půli nám vyšly dvě standardky, škoda jen toho závěru, ke kterému jsme přistoupili laxně.“

Hlučínský kouč Jiří Bartl si premiéru na lavičce určitě představoval jinak: „Nedokázali jsme vyhrávat hlavičkové souboje, chyběl nám větší důraz, bodovat jsme si dnes rozhodně nezasloužili.“

Hlučín - Sezimovo Ústí 1:3 (0:1)
Branky: 89. Bogdaň – 27. Kostečka, 51. a 53. Nesvadba. Rozhodčí: Kovařík – Kocián, Koval. Žluté karty: Bogdaň, Gulajev – Nesvadba. Diváci: 729

Hlučín: Václavík – Nuc, Bogdaň, Ulma (31. Gulajev), Mareš – Zahálka (78. Hošek), Hrtánek, Mozol, Bartošák – J. Schulmeister, V. Schulmeister (58. Vaněk). Trenér Jiří Bartl
Sezimovo Ústí: Doležal – Rožboud, Novák, Nesvadba, Čupr – Kočí (84. Mašek), Javorek, Kostečka, Jasanský – Simr (71. Mach), Horka (81. Ciferský). Trenér Luboš Zákostelský