Dramatické utkání plné nečekaných zvratů a sporných rozhodnutí hlavního rozhodčího Drahoslava Drábka, který ze hřiště postupně vykázal hned tři domácí fotbalisty, nakonec skončlio hokejovým výsledkem. Domácí šli sice po půl hodině do vedení díky pohotové dorážce Petra Hoška, ale Žižkov po změně stran dokázala výsledek i díky rozporuplně odpískanému pokutovému kopu po údajném faulu Hrtánka na Štočka otočit.

Torzo hlučínského celku sice dokázalo ještě dvakrát vyrovnat, ale na Bořilův čtvrtý gól už nezareagovalo. „Ačkoliv jsme vyhráli, jsem na své svěřence rozzlobený. Stydím se za výkon vlastního celku,“ pravil po utkání rozladěný kouč Žižkova Martin Pulpit.

„Utkání se mi hodnotí velmi těžce. A to nejen kvůli tomu, že jsme hráli více než třicet minut o devíti hráčích. Pro diváky skončil zápas možná atraktivním výsledkem, ale z trenérského pohledu tam bylo až příliš mnoho školáckých a soutěži nedůstojných chyb,“ smutnil hlučínský trenér Jiří Bartl.

Hlučín – Viktoria Žižkov 3:4 (1:0)
Branky: 30. Hošek, 75. Zahálka, 87. Milutinovič – 59. a 68. z penalty Markovič, 82. Štoček, 88. Bořil. Rozhodčí: Drábek – Jiřík, Nádvorník. ŽK: Ondrušík, Hrtánek – Houžvička, Bodeček, Zawada. ČK: 40. Vaněk, 72. Coufal, 90. Ondrušík (všichni Hlučín). Diváci: 726

Hlučín: Václavík – Coufal, Hajčík, Hrtánek, Bartošák – Zahálka (90. Mozol), Milutinovič, Vaněk, Ondrušík – Hošek (66. Schulmeister), Cousens. Trenér: Bartl
Žižkov: Vaclík – Zawada, Bodeček, Kropík, Mojta – Slodowi (75. Bořil), Folprecht (55. Súkenník), Houžvička, Čermák (55. Novotný) – Markovič, Štoček. Trenér: Pulpit

Bartl: Tři vyloučené jsem ještě nezažil

Sobotní druholigový zápas v Hlučíně nese hořkou pachuť tří vyloučených domácích fotbalistů, které prakticky diskvalifikovaly Bartlův tým z reálného boje o důležité body. Už v prvním poločase byl zřejmě za urážku rozhodčího Drahoslava Drábka vykázán ze hřiště Ondřej Vaněk, jehož v průběhu druhé pětačtyřicetiminutovky následovali po faulech Vladimír Coufal a Petr Ondrušík.

V případě posledního jmenovaného šlo o druhý žlutý zákrok. „Takový počet vyloučených jsem nikdy nezažil. A to ani v dobách, když jsem sám hrál, ani později na trenérské lavičce. Rozhodně si nemyslím, že tohle utkání by bylo natolik nekorektní, že bychom měli vidět tři červené karty,“ kroutil hlavou hlučínský trenér Jiří Bartl.

„Dvě červené karty pro jedno mužstvo jsem samozřejmě zažil, ale tři také ne,“ doplnil Bartlova slova trenér Žižkova Martin Pulpit. A aby toho nebylo málo, těsně před naplněním šedesáté minuty, za stavu 1:0 pro Hlučín, odpískal hlavní rozhodčí proti domácím pokutový kop za sporný faul domácího kapitána. „Nezlobte se, ale o zápase nemám chuť mluvit,“ pouštěl hřiště frustrovaný Hrtánek.

„Ve fotbale jsem už ledacos zažil, ale takový zápas člověku dokáže pokazit celý den,“ doplnil kapitánova slova brankář Michal Václavík.