II. LIGA: Olomouc B – Opava 1:1

Sahali po třech bodech, mají jeden. Opavští fotbalisté předvedli v Olomouci festival zahozených šancí. Vrcholem byla tutovka Václava Jurečky, který nebyl schopen ze tří metrů dopravit míč do sítě, místo toho trefil hráče na brankové čáře.

17.5.2016 1

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Opava nastoupila na Hané v pozměněné sestavě a ve 26. minutě inkasovala. Hanáci kopali standardku, Kalvach našel hlavu volného Plška, který pokořil Květona.

Hosté mohli odpovědět dvakrát Horkou, v prvním případě záložník Slezanů mířil mimo branku, při druhém pokusu ho vychytal brankář Reichel.

„První poločas byl z naší strany špatný, nehráli jsme dobře. V poločasové přestávce muselo dojít k hlasité domluvě. Po přestávce byl náš výkon lepší," řekl opavský trenér Jan Baránek.

Po přestávce se hosté zlepšili. V 55. minutě po Mrázkově přihrávce spálil vekou šanci Mozol. O dvě minuty později šel sám na gólmana Přichystal, Reichel ho vychytal.

V 83. minutě se Slezané dočkali. Po dlouhém pasu sklepl míč Kuzmanovič pro Jursu a ten mířil přesně. V samotném závěru odmítl tři body Jurečka, který ze tří metrů nedopravil míč do odkryté brány.

„Výsledek je pro nás hrůzostrašný. Je až neuvěřitelné, co dokážeme zahodit. Našim velkým problémem je absence koncového hráče," podotkl trenér Baránek. „Hráči bojovali, bohužel neproměňujeme šance. Jurečkova tutovka byla vrcholem zmaru," uzavřel opavský stratég.

SK Sigma Olomouc B – Slezský FC Opava 1:1 (1:0)
Branky:
26. Plšek – 83. Jursa. Rozhodčí: Hájek – Antoníček, Hubička. ŽK: Žídek, Matěj Hrabina. Diváků: 60
Opava: Květon – Pospěch, Simerský, Žídek, Matěj Hrabina – Grussmann, Jursa, Horka (46. Mozol), Schaffartzik (67. Kuzmanovič) – Mrázek (67. Jurečka), Přichystal.Trenér: Jan Baránek

17.5.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.

Filmaři operují na Opavsku. Natáčí komedii

Režisér Pavel Vaňásek po pohádce s názvem Čertova skála v příštím roce do kinematografického světa přispěje svým dalším dílem. Tentokrát půjde o filmovou komedii Honza dědí mlýn.

Záložník Tomáš Jursa: Rozhodl náš zlepšený výkon po pauze

/ROZHOVOR/ Loňský finalista poháru z Opavy je ve třetím kole MOL Cupu. Slezané v úterý vyhráli v Prostějově 3:1, rozhodně ale nemají za sebou žádnou procházku růžovým sadem. Hanáci ještě osm minut před koncem drželi remízu. Jedním z klíčových hráčů Skuhravého výběru byl osmadvacetiletý záložník Tomáš Jursa. Dal první gól, k tomu ještě v prvním poločase trefil tyč.